“Fiyat düşük satış yok”

“Fiyat düşük satış yok”

Havaların ısınmasıyla birlikte terlik sektöründe canlılık beklenirken tam tersi oldu. 10 ile 50 lira arasında değişen terlik fiyatlarına rağmen vatandaşlar bu fiyatları pahalı buluyor. Gaziantep Ayakkabıcılar Odası 2. Başkanı Aykut Özsoylu, satışların yükselmesi gerekirken düştüğüne dikkat çekti.

“HAVALAR ISINDI AMA İŞ YİNE YOK”

Terlik sektöründe bugün satışların tavan yapması gerekirken işlerin iyice durduğuna işaret eden Gaziantep Ayakkabıcılar Odası 2. Başkanı Aykut Özsoylu, “Terliğin en çok satıldığı mevsim ilkbahar ve yaz aylarıdır. Bizler esnaf temsilcileri olarak bu aylarda iş potansiyelini yüksek geçirmemiz gerekirken bu yıl tam tersi oldu. Bir terliğin fiyatı 10 liradan başlıyor ve kalitesine göre 50 liraya kadar yükseliyor. Bırakın kaliteli terlik satışını bizler 10 liralık terliği bile satamaz duruma geldik. Yaşanan bu durum karşısında isyan etme noktasına geldik. Esnafımızın önemli bir bölümü yaşanan bu durum karşısında çaresiz kaldı. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çok fazla terlik alan bazı esnaf temsilcilerimizde satamadıkları terlikler karşısında önümüzdeki yıllarda sorun yaşayabilirler” şeklinde konuştu.

“ZATEN İŞ YAPAMIYORDUK”

Gaziantep Ayakkabıcılar Odası 2. Başkanı Aykut Özsoylu, şu açıklamalarda bulundu;

“5 yıl öncesine kadar Mütercim Asım ve Gaziler Caddesi en çok tercih edilen alış veriş merkezleriydi. Şimdi ise vatandaşlar caddeye can sıkıntılarını gidermek için geliyorlar. Kalabalığa bakıldığı zaman alışveriş varmış gibi görünüyor ama sadece kuru kalabalık var. İş yeri kiralarının yanında vergilerin çok yüksek olması da ayakkabıcı esnafının giderlerini karşılamasına engel oluyor. Maliye küçük esnaflardan 18 çeşit vergi alırken esnaflarımız hangi vergiyi ödeyeceğini şaşırıyorlar. Ayrıca İl il dolaşarak sosyete pazarı kuran pazarcılarda küçük esnafın işlerini ve satış yapmalarını engelliyor. O nedenle sosyete pazarlarını kurulmasına izin verilmemesini istiyoruz. Sosyete pazarlarında kalitesiz ve ucuz mallar satılıyor ve pazarcılar memleketimizde kazandıkları paralar ile diğer illerde yatırımlar yapıyorlar.”

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
2.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin