EĞİTİME 978 MİLYON LİRALIK DEV KATKI

EĞİTİME 978 MİLYON  LİRALIK DEV KATKI

İstanbul'da düzenlenen trene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile birlikte çok sayıda milletvekili, STK temsilcileri ve hayırsever işadamları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında 100 Hayırsever” Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında 25 Aralık'ta, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı sevincini şehirde hep birlikte yaşayacaklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antep'i Gaziantep yapan bu güzel günü şimdiden tebrik ettiğini söyledi. Törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi şehrin her tülü övgüye layık olduğunu kaydetti. Törende Gaziantepli sanayiciler Abdülkadir Konukoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Cengiz Şimşek, Selahattin Kaplan, Mahsum Altunkaya, Selim Acar ve İbrahim Erdemoğlu yerlerin aldılar.

"HAYIRLARLA EĞİTİM DAVASINA SAHİP ÇIKTINIZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında 100 Hayırsever” Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Mesleki eğitimde son dönemde başlattığımız yeni ve yaygın uygulamalarla, acil ihtiyaç duyulan alanlardan başlayarak iş dünyamızın yetişmiş insan gücü kaynağını karşılayacak adımları da atıyoruz. Sizlerin yapacağınız yeni hayırlarla eğitim davasına sahip çıkmanız, hem ülkenin bu önemli meselesinin çözümüne katkı sağlayacak hem de kendi işlerinizdeki ihtiyacı karşılayacak uzun vadeli bir yatırımdır. İnşallah devlet-millet iş birliğiyle ülkemizi, her alanda olduğu gibi, eğitimde de hedeflerine ulaştıracağız” dedi. Yaklaşık 1 milyar 500 milyon Türk Lirası yatırımla yapılacak 132 eğitim tesisinin 978 milyon Liralık kısmını hayırseverler tarafından karşılanacak. Kampanya kapsamında 122 hayırsever tarafından toplamda 2 bin 242 derslikli 97 okul, 2 spor salonu, 2 kütüphane, 200 kişilik pansiyon, 131 derslikli 25 adet 4-6 yaş kuran kursu, 3 yatılı kuran kursu ile bir Aile ve Dini Rehberlik Merkezi ve bir Diyanet Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 132 tesisin protokolü imzalandı.

"GAZİANTEP'İ GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ"
İstanbul’da şehirlerin anasında böyle bir program yapıldığını aktaran Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Cumhurbaşkanımızın himayesinde yüzüncü yılımızdayız. Gazi şehirden, ensar şehirden, sanayi şehirden herkese selamlar getiriyorum. Bu salon, çalışanlarından patronuna kadar ben varım diyenlerin salonu. Bu salon, sağına soluna bakmadan ben varım diyenlerin salonu. Şehrin sağlığı, güvenliği, eğitimi için bütün çalışmalarda yanımızda olanlarla bir aradayız. Cumhurbaşkanımıza her geldiğimizde ‘Kendi kendine yeten Gazi şehir her şeyin en iyisini hak ediyor’ dediniz. Biz büyük bir milletiz. Değerleri, hedefleri, hikmeti, aklı ve vicdanı büyük bir milletiz. Biz zor dönemde ‘Gaziantep Modeli’ oluşturduk. İpekyolu’nu kalkınma, sahabe yoluna dönüştür. Bu yolda sevgi, saygı, kardeşlik var. İrfan, erdem, necif bir milletin olmanın gücü var. Gaziantep Modeli’ni bugün şehirlerin anasından İstanbul’dan bir Türkiye Modeli’ne dönüştürmek için huzurlarınızdayız. Sayın Cumhurbaşkanım 1994 yılında yerel yönetimin baş mimarı olarak bu güzel şehrinden çok özel bir başlangıç yaptınız. Sizden aldığımız ilhamla, bize öğrettiklerinizle Gazi şehirde ben ve arkadaşlarım bütün belediye başkanlarımızla büyük bir koordinasyonla çalışıyoruz. Başımızda Adalet Bakanımızla sorun çözme kapasitemizi yüksek tutarak Gaziantep Modeli’ni, yerel kalkınma modelini bütün dünyaya gösteriyoruz. O yüzden OECD’de Şampiyon Şehirler kategorisine Gaziantep girdi. Şehrimizden aldığımız güç ve ecdattan aldığımız kuvvetle Yaşatanlar ve öldürenlerde yaşatanları; iyiler ve kötüler dünyasında iyileri temsil edeceğiz. Ecdattan aldığımız ilhamla Gaziantep’i geleceğe taşıyacağız. Her zaman yanımızda olduğunuz için, bizimle birlikte olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
5.12.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin