Ekranlar halen kapalı

Ekranlar halen kapalı

Zorunlu trafik sigortasında yapılan indirimlerle birlikte çalışmayan ekranlar sigorta acentelerini zor durumda bırakırken, ekranların halen kapalı olması sigorta şirketlerini krize soktu. Sigorta şirketi yetkileri yaşanan bu sorundan dolayı yetkililerden yardım bekliyorlar.

Hercan Sigorta Aracılık Hizmetleri Gaziantep Şube Yetkilisi Necmettin Görgün, “Sigorta poliçesi kesemediğimiz gibi farklı şirketlerden müşterilerimize fiyatta veremiyoruz. Bu sadece Gaziantep için geçerli değil, tüm Türkiye’de yaşanılan bu sorun halen sürüyor. Binlerce acente zor günler yaşıyor” dedi.

Bu şekilde devam edilmeyecek ancak bu sorunun çok kısa bir sürede de sona ermesi gerektiğini dile getiren Necmettin Görgün: “Zorunlu trafik sigortalarında yapılan indirimlerden sonra trafik sigorta acenteleri zor günler geçiriyor. Acenteler, müşterilere 10 dakika içinde değişen fiyatlar karşısında zor durumda kaldıklarını söyleyerek, bir an önce bu sorunların çözülmüş noktasında yetkililerin devreye girmeliler. Birde daha önce 2 bin TL gibi yüksek rakamlarla kesilen sigorta sahipleri araçlarını eşlerine veya tanıdık birilerine satış işlemi yaparak, yeni araçlarına daha uygun fiyatlarla sigorta kesiyorlar aradaki farkı iade aldıkları gibi yeni sigorta poliçelerini de yenilemiş oluyorlar.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
30.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin