Ellerinizden öpüyoruz öğretmenim

Ellerinizden öpüyoruz öğretmenim

Yaşamının önemli bölümünü eğitime adayan emekli öğretmen Mehmet Yavuz, Gaziantep İl Halk Kütüphanesi’nde “Atatürk” temalı haber fotoğrafı sergisini açtı. 10 gün açık kalan sergiyi yüzlerce vatandaş gezdi. Yavuz’un fotoğraf sergisini İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat’ta gezdi.

1938 Yılından bugüne kadar çeşitli yayın organlarından toplanan Atatürk fotoğraflarından oluşan 70 eserin yer aldığı sergide konuşan Mehmet Yavuz, çocukluğundan, gençliğinden beri gazetelerde yayınlanan renkli resimleri topladığını ve emekli olduktan sonra da bunları değerlendirmek istediğini söyledi.

“MİLLETİMİZİN VE HALKIMIZIN BEĞENİSİNE SUNDUK”

Biriktirdiği gazete haberleri ve fotoğraflarla ilgili bir açıklama yapan Emekli Öğretmen Mehmet Yavuz, “Çocukluğumdan beri Atatürk’e karşı aşırı bir sevgim ve saygım olduğundan bunları uzun bir süreden beridir topluyorum, ilgileniyorum. Bu resimlerin sadece 4 tanesi 1938 yılına ait. Diğerleri de ondan sonraki yıllara ait. Onları büyük bir aşkla, şevkle topladım. Ondan sonra da hepsini değerlendirmek için hepsini çerçevelettim. Sergi için gereken yerlere müracaat ettim. Onlar da gereken ilgiyi gösterdiler. Milletimizin, halkımızın beğenisine sundum. Eğer halkımız da beğenirse bundan son derece mutlu olacağım” dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin