“EMEKLİLER AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR”

Türkiye Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kadir SÜMER:
“EMEKLİLER AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR”

Türkiye Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kadir Sümer, enflasyon ve fiyat artışlarının en çok emekliyi vurduğunu dile getirdi

Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Kadir Sümer, açıklanan enflasyon rakamlarının emekliyi daha da dibe çektiğini vurguladı.

Sümer 6.13 olarak açıklanan aylık enflasyonun geçtiğimiz aylarda maaşlarına yapılan %9.17 oranındaki zammı tamamen erittiğini de belirterek “sadece geçinebilme derdindeyiz” dedi

SALÇASINI ALAMAYAN EMEKLİLERİMİZ VAR

Kadir Sümer sözlerini şöyle sürdürdü: “1.000 lira 1.200 lira maaş alan emeklilerimiz var. Hala kışlık salçalarını bile çıkaramadılar. Domates şu gün olmuş 6-7 liradan satılıyor. Emekli nasıl geçinsin de nasıl salça çıkarsın. Stokçular da işi fırsat bilip piyasayı iyi ele geçirmişler. Emeklinin kan alacak damarı kalmadı.” dedi.

AÇLIK SINIRININ ALTINDA YAŞIYORUZ

Sümer,”Bugün 1.600 lira asgari ücretle çalışan biri emekli olduğunda o da 850 lira alacak. Mevcuk emeklilerin büyük çoğunluğu zaten 1.000 lira, 1.200 lira alıyor. Ülkemizde açıklanan açlık sınırı ise 1.800 lira. Açlık sınırının altında yaşamak zorunda olanlar var. Ekonomi Bakanının açıklamasına göre, önümüzdeki aylarda enflasyon düşecekmiş. İnşallah öyle olur. Geçim derdine düştük. Kimseye muhtaç olmadan nasıl yaşarız, o derde düştük.” dedi.

EMEKLİLERE EN UCUZ KÖMÜRÜ BİZ TEMİN ETTİK

Emeklilerin yararına işlerde yaptıklarını söyleyen Sümer, “Piyasada kömürün tonu yaklaşık 1.600-1.700 lira. Üstelik peşin fiyat. Biz emeklilerimize 1.470 liraya üstelik 6 taksitle temin ederek, hem yakacak ihtiyaçlarını karşıladık. Hem de bütçelerini koruduk” dedi.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin