“Emir bekliyoruz”

“Emir bekliyoruz”

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, Gaziantep’te yaşayan 356 gazinin gelecek bir emirle Afrin operasyonlarına katılmak için hazır beklediğini dile getirdi.

“VATANIMIZA CANIMIZ FEDA OLSUN”

“Bu vatan için şehitler ve gaziler verdik. Vermeye de devam ediyoruz. Biz şehit olmaktan, gazi olmaktan kaçınmıyoruz. Şehitlik ve gazilik bizim için önemli bir makamdır. Allah’ın, peygamberin övdüğü bir makamdır. Biz dünyanın her yerinde ezanımızın okunduğu, bayrağımızın dalgalandığı her yerde görev yapmaya hazır olan bir milletiz’’ şeklinde konuşan Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, “Kardeşlerimiz bugün Afrin de ezanlarımızın susmaması bayrağımızın dinmemesi için mücadele ediyorlar. Sınırlarımızı tehdit eden terör örgütlerine karşı mücadele ediyorlar. O gün Çanakkale hangi devletler varsa karşımızda inanın bugün de aynı devletlerle savaşıyoruz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Oyunları görüyor oyunları bozuyor gerekirse oyunu kendisi kuruyor. Afrin’e girmemiz gerekiyordu ve girdik. Çok güzel bir karar verildi. Bu konuda biz şehit ve gaziler olarak içimiz rahat. Şehit ve gazilerimizin kanları da yerde kalmadığı ve intikamları alındığı için biz çok rahatız şeklinde konuştu.

“VAKIF ÜYELERİ OLARAK GÖREVE HER ZAMAN HAZIRIZ”

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Vakfın üyeleri olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yapmış olduğu harekatı desteklemek için her zaman göreve hazırız. Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak, bölgemizin de istikrarını sağlamak amacıyla yapılan bu harekatı sonuna kadar destekliyoruz. Bizler de geçmiş zamanlarda bu ülkenin silahlı kuvvetlerinde görev yaparak operasyonlarda sakat kalmış gaziler ve evlatlarını şehit vermiş şehit aileleriyiz. Çok değerli bir zümreyiz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bundan sonra yapmış olduğu bütün harekatlarında biz de varız diyoruz.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
13.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin