“En büyük hakem milletimiz”

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması öncesi propaganda çalışmalarını sürdüren...
“En büyük hakem milletimiz”

16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması öncesi propaganda çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Doktor Muhittin Taşdoğan,“Pazar günü yapılacak olan halk oylamasında en büyük hakem milletimiz olacak. Çıkacak sonuca bu nedenle parti olarak saygı duyacağız” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VE BEKASI İÇİN EVET DİYECEĞİZ”

“Ülkemizin geleceği ve bekası için “EVET” oyu kullanacağız” şeklinde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Doktor Muhittin Taşdoğan, “Parti olarak tüm dava arkadaşlarımızla birlikte hareket ederek Pazar günü yapılacak olan halk oylamasında en güçlü şekilde “EVET” diyeceğiz. Partimizden ihraç edilen kim olursa olsun bizimler organik bir bağa sahip değiller. Bu nedenle kamuoyunda MHP’lilerin önemli bölümü hayır oyu kullanacağı yönünde ki söylemleri doğru değil. Halk oylaması öncesinde partili teşkilatlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Pazar günü ortaya çıkacak olan sonuç ne olursa olsun sonuca saygı göstereceğiz” diye konuştu.

“BİZİM BU ÜLKE İÇİN YEMİNİMİZ VAR”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, referandum ile ilgili eleştirilere cevap vererek, "Bizim bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilmeyecektir. Bu nedenle 16 Nisan’da evet diyoruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan referandumda evet oyu kullanılacak olması nedeniyle yapılan eleştirilere cevap verdi. MHP Gaziantep ilçe başkanları ve partililerin de katıldığı toplantıda konuşan Taşdoğan, Anayasadaki maddelerin tamamını incelediklerini belirterek, kişiye özel ya da bölünme ile ilgili bir sıkıntının olmadığını söyledi.

“16 NİSAN’DA NEDEN EVET DİYORUZ?”

MHP’nin, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın peşine takıldığı yönündeki söylentilere tepki gösteren Taşdoğan, “11 Ekim 2016’dan bu tarafa sadece bize vuruyorlar, bizi çekiştirip bizi eleştiriyorlar. CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Türkiye Komünist Partisi, eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, fitne çağırıcılar, cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, kendilerine milliyetçi diyen dar ve güdük bir grup ağız birliği etmişçesine MHP’ye eleştiriyor. MHP’ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz. Biz de, ’size ne, size mi soracaktık’ diyoruz. Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani, izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden tamam demişiz. Bu iftiraya cevap yetiştirmeye niyetlenmek bile zaman israfıdır. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nasıl olur da peşine takılıyormuşuz. Kimsenin peşine takıldığımız yoktur. Ancak Kandil ve Pensilvanya’nın yoklama kaçaklarının tepesine binip enselerinden tutacağımız günler yakındır. Biz şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye evet diyoruz. Bizim bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilemeyecektir. Bu nedenle 16 Nisan’da evet diyoruz” dedi.

“16 NİSAN’DA MİLLETİMİZİN HUZURUNDA FİRE VERMEYECEĞİZ”

İlk 4 maddeyle ilgili bir sıkıntıların olmadığını söyleyen Taşdoğan, ”MHP olarak önce ülkem dediğimiz için bu gerekliydi. Biz bunun önünü açtık. Evet kampanyası için çalışmalarımızı yapıyoruz. Millete neden bu değişikliğe ihtiyaç olduğunu anlatacağız. Henüz metni ve gerekçelerimizi anlatmaya başlamadık. Dava arkadaşlarımıza bunları anlatacağız. Planlamamızı tamamladık. MHP için mecliste fire verecek diyenler, şimdiden utansınlar. Mecliste de önceden açıklayanların dışında tek fire vermedik, 16 Nisan’da milletimizin huzurunda tek bir fire vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
13.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin