EN BÜYÜK STK’NIN SEÇİMİ 3 MAYIS’TA

Gaziantep’in en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olarak bilinen GESOB’un seçimine sayılı günler kaldı
EN BÜYÜK STK’NIN   SEÇİMİ 3 MAYIS’TA

72 meslek odasının seçimini tamamlayan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği yönetimi 3 Mayıs tarihinde yeni yönetimi belirlemek için sandığa gidecek. Sadece 1 meslek odasının seçiminde çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle seçimin yapılamadığı GESOB’ta şu ana kadar tek başkan adayı mevcut Ömer Küsbeoğlu. Küsbeoğlu’nun karşısına şu ana kadar bir aday çıkmadı.

“MESLEK ODALARINDA SEÇİMLER
OLGUNLUK İÇERİSİNDE TAMAMLANDI”

Yapılan oda seçimlerinin birlik ve beraberlik içerinde gerçekleştiğini belirten GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu,  “Genel kurullarını yapan oda başkanlarıma hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Yeni seçilen başkanlarımız oldu. Gaziantep’te 8 odamızın başkanı değişti. Tabi bu bir görevdir, bu bir görev değişikliğidir. Bir kısmı kendisi bıraktı,  bir kısmı aday oldu. Tabi en güzel şeyimiz oda seçimlerinin birlik beraberlik içerisinde gerçekleşmiş olması. 73 odamızdan 72 tanesinin seçimini yaptık. Ancak bir tanesini gerçekleştiremedik. Genel kurula çoğunluk sağlayamadıklarından dolayı.  O yapılmayan bir odanın seçimini de bizim birlik seçiminden sonra bakanlık bize yetki verecek biz yapacağız” diye konuştu.

“İSTEYEN HERKES KONGREMİZDE ADAY OLABİLİR”

Hizmet etmek isteyen herkesin seçimlerde aday olabileceğini ve demokratik haklarını kullanabileceğini ifade eden Ömer Küsbeoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü;“Demokrasi herkesin hakkıdır. Bizim kimseye aday olamazsın deme hakkımız yoktur. Demokratik bir ülkede herkesin aday olmaya hakkı vardır. Burası hizmet etme yeridir, koltukta oturma yeri değildir. Varsa hizmet etmek isteyen kişiler, ben adaylık tavsiyesinde bulunabilirim. Varsa bizim eksiklerimizi söyleyip, ‘Siz şunu yapmadınız bende bunu yapacağım’ derse memnun olurum ama eksikleri yapmak vaadiyle gelmişse daha güzel olur. Bizde hiç değilse yanlışımız varsa eksiğimiz varsa görmüş oluruz. 4 dönemden beri başkanlık görevini yürütüyorum. 5. dönem için yeniden aday olacağım. Çok şükür biz, Cenabı Allah’ın yardımıyla yoktan var ettik. Hizmet binamız yoktu, mesleki eğitim merkezimiz yoktu, protokolde yerimiz yoktu. Çok şükür hepsini de başardık. Hem kendi binamızda oturuyoruz, hem kendi merkezimizde hizmet veriyoruz, eğitim veriyoruz. Hem 3 tane eğitim merkezimizi kurduk.  Türkiye’nin en büyük eğitim merkezleri bizde, en büyük mesleki eğitim çalışmaları bizde, bu durumdan dolayı mutluyuz. Bundan dolayı bütün oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”

“UNUTULMAK ÜZERE OLAN MESLEKLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Küsbeoğlu,  sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Hizmetin sınırı yoktur, yapacağımız ilk işlerden biri, öncelikle kapatılmaya yüz tutan meslek dallarımıza onlara destek vereceğiz. Onların ara elemanlarını yetiştirmeye çalışacağız. Esnafın şu anda ara eleman, çırak sıkıntısı vardır. Çırak işçi yasasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ciddi şekilde mesleki liselerimizin arttırılmasında ve mesleki liselerinin müşterek olarak çalışılmasında, mesleki liselerde teorik eğitimini görüp, pratik eğitimini ise esnafın içinde görmek kaydıyla, ara eleman sıkıntısını bu şekilde gidermeyi planlıyoruz. Yapacaklarımızın bir diğeri ise esnafımızın tanıtımında, maddi yönden uzun vadeli ve düşük faizli krediler çıkartılması için yardımcı olacağız.  Her zaman esnafımızın yanında olacağız. Bize bu zamana kadar desteğini esirgemeyen bütün oda başkanlarımıza ve esnafımıza çok teşekkür ediyorum. 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerimizde yine aynı desteklerini bekliyoruz. Bu seçimimizde de İnşallah ahenk içerisinde gerçekleştireceğiz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
15.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin