En çok şikayet ürün bazında

En çok şikayet ürün bazında

Şahinbey Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine 2018 yılında ürün basında 2 bin 243, bankalarla ilgili olarak ta bin 609 şikayet başvurusu gerçekleştirildi.  Yine bu yılın Ocak ayında Tüketici Hakem Heyetine ürün bazında 183, banka bazında ise 71 şikayet başvurusu gerçekleştirildi.

Şahinbey ilçesinde hatalı ürünlerle ilgili olarak 2018 yılında gerçekleştirilen 2 bin 243 şikayet başvurusunun önemli bölümü çözüme kavuşturuldu. Şahinbey Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine yine 2018 yılı içerisinde bankalarla ilgili olarak verilen bin 609 şikayetin ise yine önemli bölümü sonuçlandırıldı. Tüketiciler tarafından gerçekleştirilen şikayetlerin kısa sürede incelendiğini ve sonuca bağlandığına dikkat çeken yetkililer, vatandaşların tüketime dönük her türlü şikayetini kendilerine yapacağına dikkat çektiler.

Yine Şehitkamil Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine yapılan şikayet sayısının Şahinbey ilçesiyle ortalama aynı sayıda olduğu açıklanırken, tüketicilerin son yıllarda hatalı ürünler konusunda daha da bilinçli hale geldikleri ifade edildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
28.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin