Enerji-Sa bezdirdi

Enerji-Sa bezdirdi

Çağdaş Mahallesi’nde Aslan Plaza ile Selçuklu Gençlik Merkezinin yer aldığı ana caddede Enerji-Sa tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları aylardır tamamlanamadı. Trafiğin yoğun olduğu caddede vatandaşlar aylardır tamamlanamayan alt yapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istiyorlar.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARIN KISA
SÜREDE TAMAMLANMASINI İSTEDİLER

Enerji-Sa tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları çerçevesinde Çağdaş Mahallesinde yaklaşık 2,5 ay önce başlatılan çalışmalar henüz tamamlanamadı. Tamamlanmayan alt yapı çalışmaları nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşlar büyük sorun yaşamaya başladılar. Toplu ulaşım araçlarının da geçtiği caddede devam eden alt yapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanmasını talep eden vatandaşlar, “Enerji-Sa tarafından başlatılan alt yapı çalışmaları çok iyi biliyoruz ki bizim daha iyi bir fiziki zeminde yaşamamız için yapılıyor. Fakat bu çalışmanın kısa sürede tamamlanamaması bizler için büyük sıkıntı yarattı. Yağışların başlamasıyla birlikte cadde resmen çamura büründü. Diğer yandan yoğun trafik nedeniyle sorunlar yaşıyoruz” diye konuştular.

ARAÇ TRAFİĞİNDE ÖNEMLİ AKSAMALAR YAŞANIYOR

Çağdaş Mahallesi’nde Selçuklu Gençlik Merkezi ile Arslan Plazanın yer aldığı caddede yaklaşık 2,5 ay önce başlanılmasına rağmen henüz tamamlanamayan çalışmalar karşısında vatandaşlar şirket yetkililerinden çalışmaların kısa sürede tamamlanması için gerekli adımları atmalarını istediler. Mahalle sakinleri açıklamalarında, “Fatura tahsilatını bir gün bile geciktirmeyen şirket yetkilileri devam eden alt yapı çalışma projesini şirket yetkililer kısa sürede tamamlamalıdır. Aylardır süren bu çalışma bizi resmen hayattan bezdirdi. Evlerimizin camını tozdan-dumandan açamaz hale geldik. Cadde delik deşik hale geldi, adım atacak yer bulamaz olduk. Çalışmalara bir gün devam ediliyor, 4 gün ara veriliyor. Bu nasıl bir çalışma mantığı anlamış değiliz” şeklinde konuştular.

YAŞAM
Bülent Öner
30.10.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin