ENGELLİ VE BEBEKLİ VATANDAŞA İNME - BİNME ENGELİ

ENGELLİ VE BEBEKLİ VATANDAŞA İNME - BİNME ENGELİ

Engelli vatandaşların yaşamın her alanında karşılarına çıkan zorluklar bitmiyor. Onlar için tasarlanan otobüsler bile onlara çile haline geliyor. Benzer sıkıntılardan birini de bebekli vatandaşlar da yaşıyor.

Engelli vatandaşların yaşamın her alanında karşılaştıkları zorluklardan biri de otobüslere binebilmek ya da otobüslerden inebilmek.

Şehrimizde çoğu kez engelli diye otobüslere ya da dolmuşlara alınmayan engelli vatandaşların imdadına turuncu belediye otobüsleri yetişse de bu kez de duyarsızlıklardan dolayı zorluk yaşıyorlar.

Planlanma itibarıyla kaldırıma tam yanaşarak tekerlekli sandalyeleriyle zorluk çekmeden inip binmeleri tasarlanan turuncu otobüslerde bile sorun bitmiyor.

Şoförlerinin durağa yanaşmadan neredeyse caddenin ortasında yolcu alıp indirmeleri engelli vatandaşlarımıza olduğu gibi bebek arabasıyla binmeye çalışan vatandaşlara da zorluk yaratıp tehlike de arz ediyor.

Tekerlekli araçlarıyla neredeyse atlayarak inmek zorunda kalan engelli yurttaşlar devrilip düşme tehlikesi yaşamalarının yanı sıra kullandıkları araçlar da ciddi oranlarda hasar görüyor.

Tekerlekli araçlarına taktıkları akünün neredeyse araçtan daha pahalı olması nedeniyle otobüslerin durağa tam yanaşmaması neticesinde sık sık akü değiştirme problemi ve araçlarında hasar problemi yaşamaları ise engelli vatandaşları iyice bıktırdı.

LÜTFEN UYARILSINLAR

Otobüs şoförlerine, özellikle de engelli vatandaşlar için tasarlanan otobüsleri kullanan şoförlere bu konuda gereken uyarıların yapılması bekleniyor.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
31.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin