Engelsiz Dişler Projesinde buluştular

Engelsiz Dişler Projesinde buluştular

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki engelli çocuklara diş taraması yapıldı. Diş taraması, Yesemek, Zeugma ve Alleben Rotary Kulüpleri organizasyonuyla ve gönüllü diş hekimleri tarafından gerçekleştirildi.

“Engelsiz Dişler Projesi” kapsamında yapılan diş taraması esnasında birçok engelli çocuğa ulaşılmış oldu. Taramaların ardından çocuklar, aileleri ile birlikte yer aldıkları tedavi süreçleri özel bir klinikte diş hekimleri tarafından tamamlandı.

Her şey engelli çocuklarımız için

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ise özelliği ve büyüklüğü bakımından ikinci olan, Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nden faydalanan engelli çocuklar, diş taraması sonrasında Yesemek, Zeugma ve Alleben Rotary Kulüpleri tarafından tedavi süreçlerine geçildiğini ifade eden dernek başkanları bu projenin hayata geçmesinden duydukları mutluluğu ifade ederek, Merkez’e engelli çocuklara ulaşmada sundukları destekler konusunda teşekkür ettiler.

GÜNDEM
Haber Merkezi
23.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin