Erasmus Projesi’nden öğrencilere büyük katkı

Erasmus Projesi’nden öğrencilere büyük katkı

Gaziantep Bahçeşehir Koleji’nin yürüttüğü uluslararası “Transform our Scholl Climate Across Europe by Peer Mediation based on NVC” isimli Erasmus projesinin İlk toplantısı Macaristan’ın  Mako şehri , 2. toplantısı Macaristan’ın Bak şehri , 3. toplantısı Finlandiya’ nın Oulu şehri, 4. toplantısı da Portekiz’ in Seixal şehrinde gerçekleşmesinin ardından 14-17 Ekim tarihleri arasında son toplantıya Bahçeşehir Koleji Gaziantep Kampüsü ev sahipliği yapmıştır.

Toplantılar sayesinde öğrenciler ve öğretmenler bu ülkelere giderek oradaki ortak okulların, öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte projenin etkinliklerini gerçekleştirdiler. Aynı zamanda oradaki ailelerin misafir ettiği öğrenciler, kaldıkları ülkelerin kültürlerini birebir yaşayarak deneyimleme şansını elde ettiler.  Okul içinde şiddet içermeyen iletişime dayalı akran buluculuğu konusunu kapsayan Erasmus Projesi, okullarda öğrencilerin birbirleri ile sağlıklı iletişim kurmaları ve yaşadıkları sorunları empati kurarak kendi kendilerine çözmelerini amaçlar. Kampüs müdürü Şeyma Tanrıöver: “Erasmus projeleri öğrencilere, dünya vatandaşı olarak yetiştirmek adına çok büyük katkı sağladığı için bu tür projelerde yer almaya devam edeceğiz” diyerek Bahçeşehir Koleji’nin uluslararası projelere verdiği önemi vurguladı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
18.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin