Erdem Koleji Kariyer Sohbetleri başladı

Erdem Koleji Kariyer Sohbetleri başladı

Üniversite adayı olan lise öğrencilerine doğru meslek seçimleri yapabilmeleri, hangi meslek dallarına yatkın olduklarının farkına varabilmelerini sağlamak amacıyla Erdem Koleji “Kariyer Sohbetleri” Hukuk semineri gerçekleştirildi.

Erdem Koleji Rehberlik Zümresi tarafından koordine edilen, 2017-18 Eğitim –Öğretim dönemi boyunca her ay farklı meslek erbablarını, üniversite adayı öğrencilerle buluşturacak Kariyer Sohbetleri, Hukuk Semineri ile başladı.

Hukuk Semineri konukları, Hâkim Mehmet Özkan ve Avukat Mehmet Budak, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Can Karaoğlan, Erdem Koleji Amfi Salonu’nda üniversite adayları ile bir araya geldi. İşin ustaları; üniversite adaylarına, kendi meslek seçimlerini nasıl yaptıklarını, hâkimlik ve avukatlık mesleklerinin nasıl icra edildiğini, meslek avantajlarını ve muhtemel dezavantajları ile daha birçok konuda bilgiler aktarırken Hukuk Fakültesi öğrencisi Karaoğlan, Hukuk Fakültesi’ nde öğrenci olmanın farklılıklarını aktardı. Program üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerinin hukuk fakülteleri ve hukuk alanındaki mesleklerle ilgili soru ve cevapları ile son buldu.

Erdem Koleji Rehberlik Koordinatörü Kürşat Eroğlu: “Bize göre üniversiteye hazırlanan her öğrenci hayatının en önemli tercih aşamasındadır. Her biri doğru yönlendirme ve kendilerinin göstereceği gayretle doğru meslek seçimini yapabilir, hayatı boyunca seveceği, kendini mutlu edecek mesleği seçmede doğru karar verebilir. Bunun gerçekleşmesi ve öğrencilerin yapmış oldukları meslek seçimleri ile hayatlarında mutlu olabilmeleri için Rehberlik Zümresi olarak mesleki bilgilendirme sohbetlerinin önemine inanıyor, birçok farklı meslek erbabı ile öğrencilerimizi buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.


GÜNDEM
Haber Merkezi
5.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin