Erdem Koleji’nde anlamlı tiyatro

Erdem Koleji’nde anlamlı tiyatro

Erdem Koleji Drama Kulübü ve Erdem Koleji Eko Tim’in iş birliği ile düzenlenen EkoTiyatro, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Erdem Koleji amfi salonunda gerçekleşen tiyatroya anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin yoğun ilgisi vardı. Eko-Okul Sağlıklı Beslenme projesi kapsamında GDO’nun zararlarının anlatıldığı tiyatro oyunu, izleyenlerin beğenisini kazandı.

Hacivat ve Karagöz’ün kendi bahçelerindeki meyvelerinin temsil edildiği oyununda Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ögeleri sergilenirken, sağlıklı beslenmenin önemi ve GDO’lu sebzelerle meyveleri yemenin ilerleyen yaşlarda vücudumuza ne gibi zararlara sebep olabileceğini öğrencilere aktarmak amaçlandı.

Sağlıklı ve doğal gıdalarla beslenmenin önemine vurgu yapan Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, çocukları küçük yaşta bilinçlendirecek teorik ve pratik etkinliklere devam edeceklerini ifade etti. Tiyatro sonunda anaokulu ve ilkokul öğrencileri, oyundaki karakterlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


GÜNDEM
Haber Merkezi
11.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin