Erdem’de yarışma

Erdem’de yarışma

Erdem Kolejinin ev sahipliğinde gerçekleşen İl Geneli Zekâ Oyunları yarışmasında öğrenciler birinci olmak için birbiriyle yarıştı.

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından düzenlenen ve Erdem Kolejinin ev sahipliğinde gerçekleşen İl Geneli Zekâ Oyunları yarışmasında heyecan yüksekti. Yarışmaya Gaziantep’te bulunan özel ve devlet okullarından 210 öğrenci, birinci olabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

İlkokul ve Ortaokul düzeyinde Reservi, Pentago, Mangala, Kulami, Q-Bitz ve Equilibrio kategorilerinde yarışan öğrenciler, yarışma sonucunu heyecanla bekledi. Sonuçlar belli olduktan sonra derece alan öğrenciler açıklandı ve ilk 3’e giren öğrencilere madalya ile hediye olarak zekâ oyunu takdim edildi. Birinci olan öğrenciler 27-28 Nisan’da Bursa’da yapılacak Türkiye şampiyonasında Gaziantep’i temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmalar sonucunda Erdem Kolejinden Abdurrahman Kerem Equilibrio oyununda birinciliği elde ederken Erdem Güllübaş üçüncülüğü elde etti. Pentago oyununda Muhammed Kartal birinciliği elde ederken Kulami oyununda Emirhan Erbalcı üçüncü oldu. Katılım sağlayan herkese teşekkür eden ve ilk üçe giren öğrencilerini tebrik eden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Bursa’da yapılacak Türkiye şampiyonasında ilimizi ve Erdem Kolejini temsil edecek birincilerimize başarılar diliyorum” dedi.GÜNDEM
Haber Merkezi
25.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin