"ESNAF BİTİYOR"

"ESNAF BİTİYOR"

Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekili Ünal Akdoğan, sektörde yaşanan sıkıntılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kontak kapatma noktasına geldiklerinin altına çizen Akdoğan, “Devletimizin desteğini bekliyoruz, yoksa bitiyoruz” çağrısında bulundu.

Akaryakıta gelen üst üste zamlar, taksici esnafını kontak kapatma noktasına getirdi. Esnafın yaşandığı sorunlarla ilgili bir açıklama yayınlayan Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Ünal Akdoğan yetkililerin desteğini beklediklerini söyledi.
Akdoğan, yaptığı açıklamada günden güne artan akaryakıt zamlarından dolayı şoför esnafının zor durumda olduğunu belirterek, “Geçimini taksi, servis, nakliye ve dolmuş gibi mesleklerden sağlayan esnaf, çözüm bulunmazsa kontak kapatma noktasına geldi. Aynı zamanda taksi sektöründe artan trafik sigortası fiyatlarının pahallığı da, büyük bir sıkıntı. Yetkililerden bu konularda destek bekliyoruz. Esnafın üzerindeki yükün azaltılması açısından devletin bir çalışma yapması gerekiyor” dedi.
Araç yenilemek isteyen şoför esnafının ÖTV’den bir kez daha muaf tutulması talebinde de bulunan Akdoğan, “Aracını yenilemek isteyen esnafımız, araç fiyatlarındaki artıştan dolayı çok zorlanıyor. Ticari araçlara, 2016 yılında olduğu gibi, ÖTV’den bir kez daha muaf tutularak destek verilmesi hususunda, bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunuyoruz. Bu ve diğer sorunlarımızın çözülmemesi halinde, şoför esnafının büyük sıkıntılarla karşılayacağı ortadadır” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
27.06.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin