Esnaf duyarlı olmalı!

Esnaf duyarlı olmalı!

Şahinbey ilçesine bağlı Düğmeci Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ömeriye Caminin önünü kendini bilmezler tarafından çöplüğe çevrildi. Her gün yaşanan bu manzaradan rahatsız olan esnaflar vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istediler.

UYARILARA RAĞMEN BU DURUM ÖNLENEMİYOR

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edildikten sonra yenilenen Ömeriye Caminin çevresine atılan çöplerden dolayı hem cami cemaati hem de bölgede yer alan esnaflar rahatsızlar. Tüm uyarılara rağmen bölgede duyarsız vatandaşların çöplerini halen cami çevresine bırakmaları tepki çekiyor.

“TARİHİ CAMİNİN ÇEVRESİNİ TEMİZ TUTALIM”

Ömeriye Caminin cemaatine mensup vatandaşlar, “Caminin çevresinde günün 24 saati nöbet tutacak halimiz yok. Caminin çevresine çöp atılmaması konusunda insanları defalarca uyarıyoruz ama kimse oralı olmuyor. Bu durumun üstesinden nasıl geleceğimizi bilmiyoruz ama vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin