ESNAF ESKİ GÜNLERİNE DÖNDÜ

Korona virüs sürecinde uzun süre turistlere hasret kalan Gaziantep esnafı, pandeminin ardından eski canlı günlerine dönmeye başladı.
ESNAF ESKİ GÜNLERİNE DÖNDÜ

Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı ve kentin işlek caddelerinden olan Gaziler'de yaşanan yoğunluk dikkatlerden kaçmadı. Pndeminin ardından, hava sıcaklıklarının artmasıyla vatandaşlar tarihi yerlere akın etti. Gaziantep’in en gözde yerlerinden olan tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda esnaf, gelen turistlerden memnun.

TARİHİ ÇARŞI ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ

Tarihi çarşıda uzun yıllardır bakırcılık yapan İlkay Açıkalın, müşteri akışından memnun olduklarını ifade etti. Kısıtlamaların kalkmasıyla insanların alışveriş için çarşıya gelmeye başladığını belirten esnaflar, “Satışlarımız çok şükür iyi oldu. Pandeminin ardından insanlar kendini dışarıya attı ama yine maske ve mesafe kurallarına uyuyorlar. Gelen müşterilerimizden memnunuz. İnsanlar evde sıkıldı, parası da evinde, cebinde kaldı çoğu kişinin. Tabii etkilenenler de oldu iş konusunda, etkilenmeyen kişiler geliyor buraya alışverişlerini yapıyor, güzel işlerimiz çok şükür” şeklinde görüş belirttiler.

GURBETÇİLER BEKLENİLİYOR

Gaziantep’te Almacı Pazarı’nda yer alan esnaflar, yerli ve yabancı turistlerin gelmeye başlamasının işlerinin iyiyye gittiğini kaydettiler.  Kısıtlamaların kalkmasıyla sınır kapılarının açıldığına da dikkat çeken esnaflar, "İster istemez pandeminin sona ermesi faydalı oldu. Eskiden burada kargo falan yapıyorduk, sınır kapıları açıldı şimdi yabancılar falan geliyor yurtdışından. Turistler İstanbul’dan Antalya’dan geliyor. Almancı sezonu da yaklaştı onlar da iki hafta sonra gelirler. Onları bekliyoruz” diye konuştular.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
28.06.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin