Esnaf kredisinde devlet desteği

Esnaf kredisinde devlet desteği

Suburcu Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, esnafın çektiği kredi faiz oranının yüzde 50’sinin devlet tarafından karşılandığını söyledi. Çelikadam bu nedenle kredi talebinde bulunan kişi dosyasının detaylı şekilde incelendiğini anlattı.

“FAİZ ORANINDA DEVLETİMİZ ESNAFIN YANINDA”

Esnaf temsilcilerine verilen kredi faiz oranında devletin büyük imkan sağladığına dikkat çeken Suburcu Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, “Devletimizin sağladığı bu imkanı kötü anlamda kullanmamak lazım. Bu nedenle iş sahasını ve istihdamı geliştirecek esnafımıza her türlü konuda yardımcı olduk, olmaya da hazırız. Faiz oranı konusunda devletimizin esnafımıza bu yardımı yapıyorsa bunun kıymetini hepimiz çok iyi bilmek zorundayız” şeklinde konuştu.

“KÜÇÜK ESNAFIN KREDİYE İHTİYACI VAR”

874 üyesi bulunan kooperatif çatısı altında kredi talebinde bulunan esnafın talebine kısa sürede cevap verdiklerini anlatan Suburcu Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, “Küçük esnafımızın iş ve istihdam alanlarını büyütmesine yönelik yaptığı kredi taleplerini kısa sürede neticelendiriyoruz. Esnafımızın ihtiyacı olan kredi olanaklarını sonuna kadar zorlayarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ocak ayından bu yana esnafımızın talepleri doğrultusunda 5 milyon liraya yakın kredi dağıttık. Bu rakama yılsonuna kadar 3 milyon liralık kredinin daha eklenmesini tahmin ediyoruz” dedi.

“HAK EDEN ESNAFIMIZ BAŞVURSUN”

Esnaf kefalet kredi kooperatiflerine hak eden esnaf temsilcilerinin başvurmasının doğru bir adım olacağını kaydeden, Suburcu Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, “Kredi başvuruları o kadar yoğun ki bazen içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Esnafımıza her konuda yardımcı olmak istiyoruz ama gerçekten işini ve istihdamını büyütmek isteyen esnaf temsilcilerimizin bu tür kredilerden faydalanmalarını istiyoruz. Hak eden esnafımız başvurup krediyi alsın ki; o esnafımız işini büyütsün, istihdamı artırmaya yönelik atılımlar yapsın. İşte o zaman ekonomimiz daha da iyiye gider ve piyasalarda büyük canlılık yaşanır” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin