ESNAF USANDI

ESNAF USANDI

Şehrimiz Kale civarı çevre düzenlemesi bir türlü bitmek bilmeyince bölge esnafına bıkkınlık getirdi.

Aylardan beri devam eden ve bittiğinde bölgeye nefes aldıracak olan Kale civarı çevre düzenlemesi bir türlü tamamlanamayınca bölge halkına bıkkınlık yaşatıyor.

Yaklaşık Şubat ayından itibaren çalışması başlayan ve ramazan ayına yetişmesi düşünülen Kale civarı düzenlemesi bitmeyince tepkilere neden oldu.

Meydanda yığılı duran kum ve çimentonun rüzgârla birlikte toz duman halinde evlere ve işyerlerine savrulması kirliliğe neden olduğu gibi, solunum yetersizliği yaşayanlara da zor anlar yaşatıyor.

Gaziantep’in tarihi ve kültürel bir mirası olan Gaziantep Kalesinin, yapılan düzenlemeyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olacağı gibi etrafındaki Gaziantep Kültürünü yaşatan işyerleri ile de bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek.

Ancak turizm sezonunun gelmesi ve bölgeye turların akın etmesine rağmen düzenlemenin hala bitmemesi görüntü olarak ve sıhhi olarak ziyaretçileri, esnafı ve civarda yaşayanları olumsuz etkiliyor.GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
17.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin