Esnaf uygulamadan memnun

Esnaf uygulamadan memnun

Taksici esnafının 8 bin liralık gelir indirimini değerlendiren Gaziantep Otomobilciler Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Bekçioğlu, “Bu uygulamadan Gaziantep’te 2 bin 287 taksici esnafı yararlanacak” şeklinde konuştu.

Taksicilere uygulanacak vergi indiriminin piyasaları hareketlendireceğini dile getiren Mustafa Bekçioğlu, “Hayata geçirilecek olan bu uygulama taksici esnaflarımız için çok önemli bir haberdir. Bizim vergimiz götürü vergisidir. Taksici esnafından 8 bin TL kazancın vergisinin alınmaması esnafımızın kazancına da yansıyacaktır. Esnafa verilen değerden dolayı memnunuz. Esnafa verilen yardım ile piyasalarda önemli bir hareketlenme yaşanacaktır” dedi.

GAZİANTEPLİ TAKSİCİ ESNAFIDA YARARLANACAK

Hükümetin taksici esnafına uygulamış olduğu vergi indiriminden Gaziantep’ten de 2 bin 287 ticari aracın yararlanacağını açıklayan Bekçioğlu, “Yurt genelinde bir istihdam kampanyası başlatıldı. Bu uygulama ile taksicilik yapmak isteyen vatandaşlarımız da heveslenmiş olacak. Örneğin taksici esnafının yıllık kazancı 15 bin dersek bunun 8 bini düşürülecek geriye kalan 7 bin TL’nin vergisi istenilecek. Bu vergi indiriminden Gaziantep’te de 2 bin 287 ticari araç sahibi yararlanacak” şeklinde konuştu.

“ÖTV DESTEĞİ BİZİM İÇİN BİR ŞEY İFADE ETMİYOR”

Hükümetin taksici esnafı için daha öncesinde vermiş olduğu ÖTV indirimini bazı otomobil şirketlerinin araç fiyatlarını yükseltmesi ile ticari hareketliliğin ortadan kaldırıldığını söyleyen Bekçioğlu, “ÖTV konusunda da bizlere hükümet çok büyük destek sağladı ancak yine zenginler yerinde durmadı. Yeni araç satan bayiler araçlara zam yaptı ve verilen ÖTV indirimi silinmiş oldu. Hükümet ne kadar esnafına destek çıksa da birileri işi bozmaya çalışıyor” dedi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
9.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin