ESNAFA DESTEK BÖYLE OLUR!

1 milyon 357 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi sayesinde kentte istihdamın önü açılacak.
ESNAFA DESTEK BÖYLE OLUR!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’nde yapılacak Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM) Projesi kapsamında çok sayıda sektöre yeni iş alanları açılacak. 1 milyon 357 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen çalışma çerçevesinde esnafa arsanın metrekaresi 250 lira yerine 100 liradan verildi. Esnafa geçici yardımlarla değil kalıcı yardım desteğini sunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hazırlanan bu proje ile önemli bir hizmete imza atmış oldu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA YER ALDI

Koronavirüs sürecinde esnafın her zaman yanında olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM) projesi çerçevesinde kasasına koyacağı 203 milyon liranın üzerini çizmiş oldu. On binlerce istihdama ev sahipliği yapacak olan BÜSEM projesi çerçevesinde proje alanında çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Esnafa yeni işyerlerinin kazandırılması ve istihdama kapı açılması için büyük fedakârlıkta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yönetimi proje kapsamında yer alacak olan sektör temsilcilerinin takdirini kazandı.

HAZIRLIKLAR HIZLI BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Güçlü sanayisiyle üretimde adeta dünya markası olan Gazi şehir, hem çarpık kentleşmenin önüne geçebilmek hem de dağınık vaziyette üretim yapmak zorunda kalan bazı sektörleri, bir çatı altında toplamayı amaçladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in 31 Mart 2019 Mahalli Seçimleri öncesinde açıkladığı BÜSEM Projesi’ne yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 2 bin 100 dönüme; plastik ayakkabı ve terlikçiler, ayakkabıcılar, fıstıkçılar, gıda toptancıları, nakliyeciler ve TIR dorsecileri tek bir merkezde toplayacak olan BÜSEM, sanayi kentin yeni imajı olacak.  Merkezin hayata geçirilmesi için yoğun bir tempoyla çalışan Fen İşleri Daire Başkanlığı, kent merkezinden BÜSEM’i birbirine bağlayacak yeni yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Kent merkezinde kalan meslek gruplarının, şehir dışına ve otoyol kenarına taşınmasına yönelik onaylanan imar planlarının ardından hazırlanan proje kapsamında; esnafı ekonomik anlamda zora sokmadan makul ölçüler çerçevesinde arazi satışı gerçekleştirildi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
23.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin