“Esnafımız zor durumda”

“Esnafımız zor durumda”

Gaziantep Attarlar ve Zücaciyeciler Odası Başkanı Hayri Sürücü, esnafın iflasın eşiğine geldiğini söyledi. “Esnafımız zor durumda” diye konuşan Sürücü, odaya üye esnafın neredeyse faturalarını ödeyemediğine dikkat çekti.

Doların yükselmesinin de sektörü etkilediğini belirten Sürücü, “Bazı mallar dolar üzerinden alındığı için fiyatlar iki katına çıktı. Durum böyle olunca da esnafın kazandığı para giderlerini karşılamıyor. Her gün daha iyi olur diyoruz ama işler daha kötüye gidiyor” diye konuştu. Esnafın borç batağında olduğu gibi Bağ-Kur prim borçlarının da her gün faizi ile biriktiğini söyleyen Sürücü, Bağ kur prim borçlarının faizlerinin geriye dönük olarak silinmesinin esnafa nefes aldıracağını ve piyasaya hareketlilik kazandıracağını açıkladı. Hayri Sürücü, aynı zamanda bağ kurlulara geriye dönük haklarının verilmesini istdiklerini belirtirken, esnafın borçlarını ödemek için evini arabası sattığını fakat yine de borçtan kurtulamadığını sözlerine ekledi.

“IHLAMUR, ZENCEFİL VE TARÇIN GİBİ BİTKİSEL ÜRÜNLER ALSINLAR”

Soğuk havalarda Ihlamur, Zencefil ve Tarçın gibi bitkisel ürünlerinde tüketilmesi tavsiyesin de bulunan Hayri Sürücü, “Baharatçıların hazırladıkları özel karışımlardan da faydalanabilirler. Bunların ilaç gibi yan etkileri de yok, hepsi saf ve doğaldır. Bitkisel ürünler bağışıklığı da güçlendirir” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ
Zeynep Keskin
24.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin