Esnafın kötü gün dostu

Esnafın kötü gün dostu

Suburcu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, esnafın şehrin en önemli dinamikleri arasında olduğunu söyledi. Çelikadam, “Hem zor durumda olan esnafa can suyu olacağız, hem de işletmesini büyütmek esnafa destek sağlayacağız” dedi.

“ESNAFIMIZIN TALEPLERİNİ ANINDA DEĞERLENDİRDİK”

Salman Çelikadam açıklamasında, “Türkiye’nin ekonomik ve sosyal yapısında, esnaf ve sanatkarların vazgeçilmez bir yeri ve önemi vardır. Esnaf ve sanatkarlar hem sayı hem de istihdam ve üretimdeki payları bakımından önemli bir yere sahiptir. Bilindiği üzere bu şehrin de en önemli dinamikleri esnaftır. Esnafı gelişen, kendisini yenileyen, gelişmelere açık olan, müşterisine itina ile davranan her esnaf bu kent için bir katma değerdir. Bizde kurduğumuz bu kooperatifimizle beraber esnafımıza destek olacağız. Ülkemizin ve şehrimizin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârın her zaman yanındayız. Esnafımıza esnaf kredisi vereceğiz. Düşük faiz oranlarıyla birlikte sağladığımız kredi imkanıyla zor durumda olan esnafımıza can suyu olacağız. Aynı şekilde önünü gören ve işletmesini büyütmek isteyen esnaflarımıza da destek olacağız. Onları banka ile uğraştırmadan sıkıntısız bir şekilde kredilerini sağlayacağız” diye konuştu.

“ESNAFIMIZIN KULLANDIĞI KREDİ FAİZ ORANI OLDUKÇA UYGUN”

Çelikadam açıklamasını daha sonra şu şekilde sürdürdü;
“Esnafımız soruyor. Bankalara göre daha mı avantajlı. Kesinlikle daha avantajlı. Kooperatifimizin sağladığı kredi imkanı devlet tarafından esnafı düşünülerek tasarlanmış kredidir. Banka faizlerinin çok altındadır. Yani banka kredi faizlerinin yarısına yakın bir orandır. Kooperatifimiz bu kredi imkanını Halk bankası tarafından sağlanıyor. Ödeme koşulları da esnafın durumuna göre ayarlanıyor. Esnafımız nasıl bir ödeme koşuluna uygunsa ona göre tasarlanıyor. Bu koşullarla beraber sağlıklı bir kredi sağlamaya çalışıyoruz. Kredi kullanmak isteyenler öncelikle esnaf olmalıdır. Bir iş yeri ve vergi levhası bulunmalıdır. Banka tarafından sicil araştırılması gerçekleştiriliyor. Sicili de temiz olması gerekiyor. Fazla ayrıntıya girmeden şartları yerine getiren tüm esnafımız kredi kullanabilir.”

GÜNDEM
Bülent Öner
6.12.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin