ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, “Mevcut ekonomik durumda vatandaşın işi şans oyunlarına kaldı”
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Doğan ve ekibi çalışmalar çerçevesinde GATEM Bölgesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Şans oyunları satan bir esnaftan milli piyango bileti alan Doğan, satın aldığı biletleri vatandaşlara dağıttı.

SATIN ALDIĞI MİLLİ PİYANGO BİLETLERİNİ VATANDAŞA DAĞITTI

GATEM Bölgesinde esnafları ziyaret eden Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Celal Doğan, şans oyunlarına dikkat çekti. Doğan, “Mevcut ekonomik durumda vatandaşın işi şans oyunlarına kaldı. Biz de Gatem ziyaretimizde karşılaştığımız şans oyunları satıcısından aldığımız biletleri, Gatem esnafına dağıttık” şeklinde konuştu.

HAVARAY PROJESİNİ ANLATTI

Doğan uğradığı bazı noktalarda vatandaşlara trafikte yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. Doğan, “Akıllı Belediyecilik, kadın, çocuk, tarım ve ulaşıma dayanan belediyeciliktir. Ulaşım denince akla Gaziantep için Metro Projesi geliyor. Ben ise metro projesinin geç kalınmış bir proje olduğunu düşünüyorum. 2004 yılında Gaziantep'e 15 kilometrelik bir metro sahası bıraktım. 1989'dan 2004 yılına kadar hazırlamış olduğum mevcut yollar, Asım Bey döneminde bölündü. Hafif Raylı Sistem ile trafik rahatlamadı. Çok geniş caddelerimiz olsaydı Hafif Raylı Sistem Gaziantep trafiğini rahatlatırdı ancak bu caddelere sahip olmadığımız için Hafif Raylı Sistemin bulunduğu yollarımızda trafik sorunları yaşanıyor” dedi. Dünya genelinde yeni ulaşım imkanlarının geliştiğini anlatan Doğan, "Dünyada artık Havaray Sistemi geliştiriliyor. Metro Projeleri artık yeni bir proje değil. Metro için yapılan çalışmalar sırasında trafiği kapatıyorsunuz, yıllarca trafik sorunu yaşanıyor. O nedenle Gaziantep'e Havaray Sisteminin getirilmesi noktasında çalışmalar yapıyoruz. Gaziantep ulaşımında en etkili çözüm Havaray olacaktır” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin