FABRİKA SERVİSLERİNE YOĞUN DENETİM

Özellikle fabrika servisleri başta olmak üzere15 yaşından büyük servis araçlarına sıkı denetim başlatıldı
FABRİKA SERVİSLERİNE YOĞUN DENETİM

Gaziantep Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışmasıyla kent genelinde 7 bine yakın servis aracı denetimine başlanıldı. Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürü Ümit Samancıoğlu, denetimlerin aralıksız şekilde sürdürüldüğünü açıkladı.

POLİS VE ZABITA EKİPLERİ ORTAK ÇALIŞIYOR

Gaziantep genelinde faaliyet gösteren taşımacılık yapan binlerce servise yönelik denetimlerin başlatıldığı ifade edildi. Gaziantep Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin ortak çalışması neticesinde düzenlenen denetimlerde kurallara uymayan sürücüler ve araçları hakkında işlem yapılıyor. Yapılan denetimlerde özellikle fabrika servis araçlarının 15 yaşından küçük olmasına dikkat edildi. Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından fabrika servis araçlarına yönelik denetimler aralıksız şekilde sürdürülüyor. Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürü Ümit Samancıoğlu, “Kentimizde özellikle Organize Sanayi Bölgesinde yer alan fabrikalarımıza işçi taşımacılığı yapan servis araçlarına yönelik olarak düzenlenen denetimlerde kurallara uymadığı tespit edilen araçlar hakkında Trafik Tescil ve Şube Müdürlüğü ekipleriyle yaptığımız ortak denetimler sonucunda işlem yapıldı” diye konuştu.

SERVİSLER DİDİK DİDİK DENETLENECEK

Servislerde sürücü belgesi, yol güzergahı, SRC belgesi, ehliyet, ruhsat, kapasitesi, araç temizliği, cam kontrolü gibi alanlarda denetim yapan zabıta ekipleri, bazı araçlara uyarı cezası yaparken, bazılarına da cezai işlem uyguluyorlar. Zabıta ekipleri, belediyeden alınan izin belgelerinde taşıma yaptığı fabrikaların isimlerinin muhakkak olmasını istedi. İzin belgesinde fabrika ismi olmayan servislerde taşıma yapmasına müsaade etmeyen zabıta ekipleri, izin belgelerinde olmasına özen gösterdi. Öğrenci servislerinin gelişi güzel güzergah kullanmasına izin verilmeyeceğini, güzergahlarında yaya ve araç trafiğini aksatan davranışları ortadan kaldırmak için denetimlerin düzenli olarak devam ettiğini belirten zabıta yetkilileri, haftada ortalama 100’ün üzerinde servis denetimi yapıldığını kaydettiler.

GÜNDEM
Bülent Öner
8.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin