Facebook insanları mutsuz mu ediyor?

Facebook insanları mutsuz mu ediyor?

Facebook hakkında yapılan son araştırmanın sonuçları, sosyal medyanın insanların ruh hali üzerindeki etkisini ortaya koydu. Facebook'u kullanmak bizi mutsuz ediyor olabilir mi?

Danimarka'nın en büyük üniversitelerinden Kopenhag Üniversitesinde yapılan bir araştırma sosyal medya konusunda ilginç sonuçları ortaya koydu.

Araştırmaya göre, Facebook kullanıcılarının çoğu, Facebook Kıskançlığı adı verilen yeni bir stres çeşidi ile savaşıyor.

Facebook'u bırak hayatın kurtulsun

Facebook benzeri sosyal medya servislerini bir hafta boyunca kullanmayı bırakan kişiler ise çok daha mutlu, üretken ve sağlıklı bireylere dönüşüyorlar.

Araştırma, Danimarka'da 1095 kişi üzerinde gerçekleştirildi. Katılımların %86'sı ise kadındı.  Ancak erkek katılımcılar arasında da aynı sonuçlar gözlemlendi.

Araştırmaya göre, 19-32 yaş arasındaki genç bireylerin Facebook'tan daha fazla etkilendiği daha fazla mutsuz oldukları dikkat çekti.

Kısacası, pop şarkıcılarına göre mutluluğun sırrı, "bir sen, bir ben, bir de bebek," olabilir ama bilim insanları mutluluğun sırrının, Facebook'u kullanmayı bırakmaktan geçiyor olabileceğini vurguluyorlar. En azından, kullanımı azaltmak iyi bir başlangıç olabilir. 

KAYNAK:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
SDN - ShiftDelete.Net
25.12.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin