Facebook insanları ölmeden mezara soktu

Facebook insanları ölmeden mezara soktu

Facebook'ta ortaya çıkan bir hata, profil sayfalarında o kullanıcı ölmüş gibi uyarı çıkmasına neden oldu.Çoğu insan daha ölmeden mezara girdi.

Facebook, 1,5 milyar insanın her gün takip ettiği, kullandığı önemli bir servis. Bu kadar çok insan olduğunda, hayatını kaybeden kullanıcılarla da karşılaşmak sürpriz değil.
Facebook'un ölen kullanıcıları için özel bir uygulaması var. Yakınları o kişinin öldüğüne dair bildirimde bulunduğunda, Facebook o kişinin profil sayfasının üzerinde özel bir uyarı notu gösteriyor.

Huzur içinde yatsın, rahmetli iyi insandı

"Ahmet'i sevenlere huzur dileriz ve anısını saygıyla paylaşmaya devam ediyoruz."
İşte bu not artık ölen, ölmeyen çok sayıda kullanıcının profilinde kendiliğinden görünmeye başladı. Öyle ki, Facebook'un patronu Zuckerberg bile ölmüş görünüyordu.
Bu mesajlarla karşılaşan çoğu kullanıcı ise arkadaşlarının öldüğünü düşünerek şok yaşadılar.
Facebook derhal müdahale etti ve sorunun kaynağını tespit edip çözdüler. Facebook, bu hatadan dolayı üzülen, şaşıran tüm kullanıcılarından ayrıca özür dilediğini de duyurdu.

KAYNAK:  ShiftDelete.Net

GÜNDEM
Haber Merkezi
13.11.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin