Facebook yeni bir şirket satın aldı

Facebook yeni bir şirket satın aldı

Snapchat ile rekabet etmek için ne yapcağını şaşıran Zuckerberg, bu kez de Snapchat'ın o özelliğini taklit etmek için bir startup'ı satın aldı.

Mark Zuckerberg, Snapchat'e olan ilgiyi zayıflatmak için Facebook kullanıcılarına, Snapchat'te olan her şeyi vermek istiyor.

Bu amaçla Facebook uygulamalarında Snapchat'i taklit eden sayısız özelliği hayata geçiren Zuckerberg, şimdi de yüz tanıma teknolojisi sayesinde, Snapchat'ı taklit etmek istiyor.

Facebook yüz animasyonu topuna giriyor

Yüz tanıma teknolojileri üzerinde çalışan yeni bir startup olan FacioMetrics'i satın alan Facebook, bu şirketin elindeki teknolojilerle kendi mevcut yüz tanıma tekniklerini geliştirerek, Snapchat'ta büyük ilgi toplayan yüz animasyonlarına rakip uygulamalar geliştirebilecek.

Facebook kameradan gelen canlı videolar üzerinde çok başarılı analizler yapabilen yeni şirket sayesinde çok eğlenceli ve daha önce görülmemiş yüz videoları oluşturacaklarının da altını çizdi.

Sosyal medya devi Mart ayında da yüz değiştirme uygulaması MSQRD'yi satın almıştı.

Kaynak:ShiftDelete.Net

TEKNOLOJİ
Haber Merkezi
20.11.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin