FATMA ŞAHİN'E BAŞKANLIK DEVREDİLDİ

FATMA ŞAHİN'E BAŞKANLIK DEVREDİLDİ

Asya Belediye Başkanları Forumu (AMF) 5'inci Genel Kurulu Gaziantep'te yapıldı. Kurula, 21 Asya ülkesinden 150 belediye başkanı, vali ve üst dizey yönetici katıldı. Kurul'da Gaziantep Büyükşehir Belediyle Başkanı Fatma Şahin'e 5’inci dönem AMF başkanlığı devredildi. Ayrıca genel kurul için gelen ülkeler, kendi stantlarını açıp ürünlerini sergileyerek dikkat çektiler.

21 ASYA ÜLKESİ'NDEN 150 YÖNETİCİ KATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı genel kurula 21 Asya ülkesinden 150 belediye başkanı, vali ve üst dizey yönetici katıldı. Kurulun açılış konuşmasını Çin’in Haikou Belediye Başkan Yardımcı, AMF 4’üncü Dönem Başkanı Feng Yuyıng ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından yapıldı. Şahin'e 5’inci dönem AMF başkanlığı devredildi.

DÜNYANIN MUTLULUĞU ASYA’YA BAĞLI

Yaptığı konuşmada dünyanın mutlu olmasının Asya’nın mutluluğuna bağlı olduğunun altını çizen Şahin, “Asya yükselen bir değerdir. Beşeri sermayesiyle, yetişmiş insan gücüyle, doğal kaynaklarıyla, enerji politikalarıyla Asya’yla bir ve beraber olduğumuz zaman geleceğin dünyasını inşa edeceğiz. Günlük 1 doların altında yaşayan insanlar olduğu sürece, 5 yaşına gelmeden temiz su bulamadığı için ölen çocuklar olduğu sürece biz rahat olamayız. Dünyanın rahat ve mutlu olabilmesi çini Asya’nın huzurlu ve mutlu olması gerekir. Belediye başkanları olarak yerel yönetimler olarak her şeyi devlet adamlarından beklemeden, her şeyi birilerine yüklemeden yapacak çok işimiz var. Belediye başkanlarının bir arada olmasını çok önemli buluyorum” diye konuştu.

ASYA’NIN DEĞERLERİNİ KUVVETLENDİRMEMİZ LAZIM

“Asya’nın kardeşliğiyle yeniden Dünya’yı inşa etmeliyiz. O yüzden bu birliktelik herhangi birliktelik değil” diyen Şahin şöyle konuştu; “Bugün yatırım potansiyeliyle enerji politikalarıyla Asya birliğini sağladığı zaman yaşlanan Avrupa’ya karşı, bir Suriyeli dahi almamak için duvarlar ören bir Avrupa’ya karşı Asya’nın değerlerini kuvvetlendirmemiz lazım. Bu birlikteliğin bir belediye başkanının bir araya gelmesinden öte bir anlam taşıyor. Torunlarımız için geleceğimiz için dünyanın daha adaletli olması için dünyanın sevgiyle dolması için Asya’nın gücünü iyice birleştirmesi lazım. Daha çok bir araya geleceğiz, daha çok safları sıkılaştıracağız, daha çok bilgi paylaşımında bulunacağız, bunları yaptığımız zaman yeni bir dünya düzenini inşa edeceğiz.” Fatma Şahin yaptığı konuşmanın ardından çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.

NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.11.2018

Yorumlar

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin