FEDAKÂR ÖĞRETMENLERİMİZ

FEDAKÂR ÖĞRETMENLERİMİZ

Koronavirüs sürecinde 2020-2021 eğitim ve öğretim sürecinde yüz yüze eğitim için 21 Eylül bekleniliyor. Diğer yandan ölümcül virüse karşı okullarda virüse karşı nasıl bir yol izleneceği özellikle Gaziantep’te merak ediliyor. Okulların önemli bölümünde temizlik görevlisi bulunmazken Gaziantep’te bir köy okulunun öğretmenleri okul öncesi temizliği yaparken görüntülendi.

Yüz yüze eğitim noktasında 21 Eylül bekleniliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin öğretmenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda yapılacağını anlattı. Okullarda temizlik görevlilerinin asgari odanda bulunduğu Gaziantep’te ise okul idareleri şimdi ne yapacakları konusunda kara kara düşünmeye başladı. Gaziantep’te Subağızı İlkokulu ve Ortaokulu öğretmenleri okullarını temizlerken görüntülendi. Öğretmenler büyük alkış aldı.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ÖĞRETMENLER KARAR VERECEK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitime ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. Bakan Selçuk, “Okul yönetimleri, uyum programının 21-25 Eylül 2020 haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek. Uyum Programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, İlkokul 1. sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak” dedi.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLECEK

Bakan Selçuk açıklamasında, “İmkân ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması sağlanıp her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasına özen gösterilecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak” şeklinde görüş belirtti.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
16.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin