Fidanlar toprakla buluşuyor

Fidanlar toprakla buluşuyor

Fidan dikim mevsiminin gelmesiyle birlikte zeytin fidanı üretiminde önemli mesafeler alan Gaziantep’te fidancıların da pazarı açılmış oldu. Fidan satıcıları sezonun açılmasıyla birlikte yaşanan yoğunluktan dolayı oldukça memnunlar.

Fidan dikim mevsiminin gelmesiyle birlikte zeytin fidanı üretiminde önemli mesafeler alan Gaziantep’te fidancıların da pazarı açılmış oldu. Pazartesi günü itibariyle başlayan zeytin fidanı satışlarında ilk haftada binlerce sipariş alandı. Zeytin fidanı üretiminde Türkiye’nin önde gelen yerlerinin başında olan Gaziantep’te satışlar başladı. Gaziantepli zeytin fidanı üreticilerinin satışlarının geçtiğimiz yıla oranla bu yıl daha fazla olacağına dikkat çekildi. Zeytin fidanı satıcısı Hüseyin Güreşçi, satışların bu yıl geçtiğimiz yıla oranla daha fazla olacağını dile getirdi.

“HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE”

Fidan satıcısı Hüseyin Güreşçi, geçen yıllarda nisan ayında fidan sattıklarını ifade ederek, bu yıl havaların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle satışa başladıklarını söyledi. Sattıkları fidanların sertifikalı olduğunu vurgulayan Güreşçi, “İnsanlarımız meyve yetiştirmeyi seviyor. Köyde yaşayan çiftçilerimizden bu işi büyük çaplı yapmak isteyenler çok sayıda fidan satın alıyor. Dikim mevsimi yeni başladığı için satışlarımız yavaş. İnşallah önümüzdeki günlerde satışlarımız yükselir” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
15.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin