FİNAL GAZİANTEP’TE

Pilot olarak seçilen ve aralarında Gaziantep’in de yer aldığı 8 ilde 23 bin kişinin katılımıyla...
FİNAL GAZİANTEP’TE

Pilot olarak seçilen ve aralarında Gaziantep’in de yer aldığı 8 ilde 23 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen “İletişim Kuruyoruz” projesinin finali Gaziantep’te yapılacak. Cuma günü gerçekleştirilecek organizasyona Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Federasyonları Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve federasyon başkanları katılacak.

GAZİANTEP’TE 3 BİN 700 KİŞİYE ULAŞILDI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Federasyonları Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in katılımı ile Cuma günü Gaziantep’te gerçekleştirilecek olan proje finali etkinliğine çok sayıda federasyon başkanı ile proje sahibi AB yetkilileri katılacak. Projeyle ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yaklaşık 2 milyon esnaf ve sanatkârın hizmet aldığı eğitim ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile insan kaynaklarının desteklenmesi ve iş hayatında ve istihdamda yarattıkları kapasitenin artırılması amacıyla bir model kurulmasıdır. Bu model kapsamında, pilot illerimizdeki 23.250 esnaf ve sanatkârımıza, mesleki eğitimlerin yanı sıra girişimcilik satış ve pazarlama gibi alanlarda eğitim verilmesi hedeflenmektedir” denildi.

ESNAFIN UYUM YETENEKLERİ ARTIRILDI

Perşembe günü Gaziantep’e gelecek olan proje yetkilileri kentte proje finali etkinliğinin dışında çeşitli gezi ve ziyaretlerde de bulunacaklar. Projenin aşamalarına ilişkin olarak açıklamalarda bulunan yetkililer, “Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı IPA’nın 4. Bileşeni olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı (İKGOP) kapsamında başlatılan ADAPTESK Projesi, daha sürdürülebilir bir ekonomik büyümeyi sağlamak için insan sermayesine daha fazla yatırım yaparak esnaf ve sanatkârların uyum yeteneklerinin artırılması amacıyla geliştirilmiştir” şeklinde konuştular.

GAZİANTEP’TE BELİRLENEN SAYININ ÜZERİNE ÇIKILDI

Yaklaşık 2 milyon esnaf ve sanatkârın hizmet aldığı eğitim ve danışmanlık merkezleri aracılığı ile insan kaynaklarının desteklenmesi ve iş hayatında ve istihdamda yarattıkları kapasitenin artırılması amacıyla bir modelin hedeflendiği kurs için Gaziantep’te belirlenen 3 bin 100 kişilik kursiyer sayısı projenin sonunda 3 bin 700 olarak açıklandı. Projenin özellikle Gaziantep’te başarıya ulaştığını kaydeden yetkililer, “Gaziantep’te ki kursiyer sayısının artması ve projenin başarılı bir şekilde sona ermesinden dolayı proje finalinin Gaziantep’te yapılmasına karar verildi” şeklinde açıklamalarda bulundular.

ÖZEL HABER
Mustafa Kanlı
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin