FISTIK HIRSIZLARI BEZDİRDİ

Fıstıkçılar sitesinde üst üste yaşanan hırsızlık olayları karşısında işyeri sahipleri isyan etti
FISTIK HIRSIZLARI BEZDİRDİ

Gaziantep Fıstıkçılar Sitesi’nde üst üste yaşanan hırsızlık olayları karşısında bölgedeki güvenlik tedbirlerinin artırılması istendi. İşyeri sahipleri yaşanan hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmesi için kendileri gerekli tedbirleri alıyor ama hırsızlık olaylarının önüne geçilemiyor. Site esnaflarından Kasım Horoz, geçtiğimiz hafta içerisinde 6 işyerinin açıldığını dile getirirken bir aracın ise açılarak içerisinden eşya çalındığını anlattı.

“HIRSIZLIK OLAYLARININ ÖNÜNE GEÇİLSİN”

Yaşanan hırsızlık olayları karşısında çaresiz kaldıklarını anlatan işyeri sahibi Kasım Horoz, sitenin kendi güvenlik sisteminin olmasına rağmen bu olayların yaşandığına dikkat çekti. Güvenlik tedbirlerinin bölgede daha da artırılması gerektiğine dikkat çeken Horoz, “Bir hafta içerisinde 6 işyeri soyuluyor. İşyeri sahipleri olarak hırsızlık olaylarına karşı her türlü önlemi alıyoruz ama bir türlü bu olayların önüne geçilemiyor. Polis ekipleri bölgede gerekli devriye çalışmalarını sürdürüyorlar ama hırsızlık için siteye gelen kişi veya kişiler o kadar profesyonel davranıyorlar ki olayların önüne geçilemiyor” diye konuştu.

“SİTENİN OLDUĞU BÖLGEDE DEVRİYE EKİPLERİ DAHA SIKI BİR ÇALIŞMA SÜRDÜRMELİ”

Geçmiş yıllarda da Fıstıkçılar Sitesi’nde hırsızlık olaylarının yaşandığına dikkat çeken işyeri sahibi Kasım Horoz,  “Site yönetimimiz yaşanan hırsızlık olayları karşısında bölgemizde kamera sistemi oluşturdu ve hırsızlık olaylarının önüne geçilmeye çalışıldı. Bir müddet hırsızlık olayıyla karşılaşmadık ama son aylarda yine hırsızlık olaylarıyla karşılaşmaya başladık. Hırsızlık olaylarının yaşanmaması için yetkililerin harekete geçmesini istiyoruz. Hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi için şayet bize düşlen bir görev varsa yerine getirelim. Tüm önlemlerin hep birlikte alalım” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
13.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin