Fiyatlar manava yansımadı

Fiyatlar manava yansımadı

Gaziantep Yaş ve Sebze Halinde meyve ve sebze fiyatlarında yüzde 35 oranında düşüş yaşandı. Yaşanan bu düşüşe rağmen tüketiciler manav ve marketlerde meyve ve sebzeyi halen pahalıya alıyorlar. Yaşanan bu durum karşısında ise tüketiciler yetkililerden büyük alış veriş merkezleri dışında manav ve marketlerde denetimlerin artırılmasını istediler.

HAFTA SONU DOMATES ZARARINA SATILDI

Gaziantep Yaş ve Sebze Halinde yer alan komisyoncular Antalya’dan 3,5 liradan alınan domatesin satılamadığı için hafta sonu 2 lira 90 kuruştan satıldığına dikkat çektiler. Buna rağmen domates fiyatının çok sayıda manav ve markette 5 liranın üzerinde satıldığına dikkat çeken hal esnafı yaşanan bu durumdan dolayı kendilerine yönelik suçlamaların haksız ve yersiz olduğuna dikkat çekiyorlar. Vatandaşların daha ucuza meyve ve sebze tüketimini sağlamaları için bazı günler zararına satış yaptıklarını anlatan bazı komisyoncular indirim günlerine en çok kendilerinin destek verdiklerini dile getirdiler.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
16.05.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin