Fizik tedavide 'Sevgi’ farkı

Fizik tedavide 'Sevgi’ farkı

Gaziantep'te daha önce çeşitli özel hastanelerde görev yapan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uz. Dr. Engin Şanal, Sevgi Hastanesinde görevine başladı. Alanında uzman olan Şanal, bilgili, deneyimli kadrosuyla ve ileri teknolojik cihazlarıyla hizmet verecek.

UZMAN HEKİM VE EKİP KADROSU

Gaziantep Özel Sevgi Hastanesinde göreve başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uz. Dr. Engin Şanal, teknolojinin son ürünü cihazlarla tedavi hizmetinin aralıksız şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekti. Şanal açıklamasında, “Ayrıca fizik tedavi ve rehabilistasyon ünitemizde destekleyici alternatif tedavilerde uygulanmaktadır. Özel masaj tedavisi, kuru iğneleme,kinezyotaping (bantlama), kas ve eklem içi enjeksiyonlar, manuel terapi ve mobilizasyon tedavileri ile hastaların ağrıları tamamen geçirebilmektedir. Ayrıca ünitemizde yaygın olarak tenisçi dirseği ve topuk dikeni tedavisinde de kullanılan "ESWT"(Kırma tedavisi) tedavisi ve ağrılı kas hastalıklarında "biyostimülasyon" özelliğiyle hücrelerin yenileyerek ağrının azalmasını sağlayan "Hıll Therapy" (Yüksek Yoğunluklu Lazer) tedavisi de yapılmaktadır” diye konuştu.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uz. Dr. Engin Şanal, Gaziantep Özel Sevgi Hastanesi bünyesinde kurulan merkezde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde tedavi edilen hasta grupları; Kas iskelet sistemi ağrıları, Kireçlenmeler ve itihaplı romatizmalar, Osteoporoz, Kafa travması, ALS, Multiple skleros, Parkinson, SP'li çocuklar, Kırık ve protez operasyonları Bel ve boyun fıtıkları, Çocuk felci, kol felci, tendon ve sinir yaralanmaları, Kas hastalıkları, Solunum hastalıkları, Lenfödem, El rehabilistasyonu, Omurga eğrilikleri, Çapraz bağ ve menisküs yırtığı, Boyun eğrili ve yüz felci, Omurilik ve sinir yaralanmaları, Sporcu hastalıklarının tedavilerinin yapıldığına dikkat çekti.

YAŞAM
Fatih Çeliktürk
10.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin