Fiziksel Engellilerden ENGELSİZ PİKNİK

Fiziksel Engellilerden ENGELSİZ PİKNİK

Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği iki ayda bir yaptıkları etkinlikler kapsamında piknik düzenleyerek bir araya geldi.

Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’nin bahçesinde bir piknik düzenleyerek bir araya geldi.

Kurulduğu günden beri her iki ayda bir bu tür buluşarak doğum günü kutlaması, gezi gibi eğlenceler düzenleyen dernek bu kez üyelerini piknik ile bir araya getirip mangal keyfi yaptırdı.

SÜREKLİ SOSYAL FAALİYETLER YAPIYORUZ

Gaziantep Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Oğul, bu tür etkinliklerle üyelerinin birbirine daha da iyi kaynaştığını hatta dernek binalarında bulunan ve adına “Engelsiz Kafe” dedikleri yere gelip birbirleriyle tanışan bazı fiziksel engelli arkadaşların evlendiklerini de belirtti. İbrahim Oğul sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bizim amacımız engellileri aşma, engelsiz bir hale gelme. Bu kapsamda üyelerimizin birbiri ile ve hayatla kaynaşacakları her türlü sosyal faaliyeti yapıyoruz. Bu bir ilk değil, daha önce de buna benzer etkinliklerimiz oldu ve olmaya da devam edecek” dedi.

KENDİ GELİRİMİZİ KENDİMİZ SAĞLIYORUZ

Hiçbir yerden ekonomik katkı almadıklarını ve kendi gayretleriyle ayakta durduklarını ve yine kendi gelirleriyle bu tür etkinlikleri yaptıklarını belirten İbrahim Oğul, şunları da ekledi:

“KARAGÜL KOLONYASINI DÜNYADA SADECE BİZ SATIYORUZ”

“Dünyada sadece Halfeti’de yetişen Karagül isminde bir gül çeşidi var. Bu gül ile yapılan kolonyayı yine sadece dünyada biz yaptırıp satıyoruz.  Ayrıca her yerde bulunmayan ve Antep fıstığından yapılan bir de fıstık kolonyamız var.

Çeşitli zamanlarda farklı yerlerde düzenlenen tanıtım günlerine katılarak bu ürünleri satıyoruz. Satıştan elde ettiğimiz gelirle de dernek binamızın kira, elektrik, su ve telefon gibi giderlerini karşıladıktan sonra kalan parayla da üyelerimiz için böyle etkinlikler düzenliyoruz. Bu sayede hem üyelerimizin birbiriyle kaynaşmasını, hem üretime katkıda bulunmasını sağlayıp morallerinin yüksek olmasına da vesile oluyoruz.” dedi.

FİYATLAR 30 LİRA

Derneğin geliriyle idare etmeye çalıştığı Karagül ve Fıstık kolonyalarının tanesini ise 30 lira etiketle hem meraklısına hem de kendilerine katkı sunmaya çalışanlara arz ediyor.

HABER//MERVE TANRIÖVER

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin