GAPTARIM VE GAPFOOD FUARLARINA 250 BİN KİŞİ ZİYARETÇİ

GAPTARIM VE GAPFOOD FUARLARINA 250 BİN KİŞİ ZİYARETÇİ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’in ve Türkiye’nin üretim gücünü arttırma noktasında, üretim yapan gıda sanayicileri, tarım makinaları üreticileri, çiftçi ve besicilerimizi buluşturması açısından çok önemli iki fuarımızı eş zamanlı gerçekleştirmenin gururunu yaşadık” dedi.
 
Ünverdi, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle, Akort Fuarcılık tarafından organize edilen 10. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 15.  Gapfood Gıda Fuarı’nı 250 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi.
 
Açılış törenine, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin de katıldığı fuarları geçen yıl yerli ve yabancı 245 bin kişinin, bu yıl ise 250 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Ünverdi,  “Fuarlarımızı son gün Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül, Milletvekillerimiz ve il protokolümüz ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerde firma temsilcilerimizle görüşüp tarım ve gıda sektörleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk” şeklinde konuştu.
 
GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarlarının önemine vurgu yapan Ünverdi şunları kaydetti:
“Farklı bölgelerde üretim yapan gıda sanayicilerini, tarım makinaları üreticilerini, çiftçi ve besicilerimizi buluşturması açısından çok önemli iki fuarı bir arada gerçekleştirdik. Fuarımıza katılımlarından dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekillerimiz, Derya Bakbak, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Sait Kirazoğlu, Muhittin Taşdoğan, Bayram Yılmazkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile kurumlarımız Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği, Gaziantep Tarım İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası ve fuarlarımızı organize eden Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya, yönetim kurulu üyeleri ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Fuarların üretici firmalar ile çiftçileri aynı çatı altında buluşturarak bölgenin mevcut potansiyelinin değerlendirilmesi noktasında sektöre katkıda bulunduğunu dile getiren Akort Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, “GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarları sayesinde ziyaretçilerimiz en son gelişmeleri, teknolojileri ve yenilikleri yerinde görme ve kıyaslama şansına sahip oldu. Birlikler ve odalar tarafından çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik çeşitli etkinliklerin de yapıldığı fuarlara çevre il ve ilçelerden araçlarla organize geliş-gidişler sağlandı. Fuarımıza gösterilen ilgiden dolayı çok memnunuz. Hem açılışta hem de kapanışta bakanlarımız ve protokolümüzün yanımızda olmaları bize gurur verdi. Sayın bakanlarımıza, İl protokolümüze ve destek veren kamu kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum” görüşlerine yer verdi.
 

GÜNDEM
Haber Merkezi
11.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin