GASTRONOMİ KENTİNDE GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI ŞUBESİ NEDEN YOK?

GASTRONOMİ KENTİNDE GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI ŞUBESİ NEDEN YOK?

Gastronomi kenti Gaziantep'te 'Gıda Mühendisleri Odası'nın şubesi yok. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) Gastronomi Kenti olmasına rağmen Gaziantep'te çalışmalar yürütecek ve yetkili mercilere gıda konusunda rehber olup yol haritası çizecek Gıda Mühendisleri Odası'nın şubesinin olmaması dikkat çekiyor. Oysa kentte TMMOB'ye ait İnşaat Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri ve Mimarlar Odası gibi sivil toplum örgütlerinin şubesi yer alıyor.

SADECE YEDİ İLDE ŞUBE VAR

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de sağlığımız risk altında. Ancak Gastronomi Kenti Gaziantep'te çalışmalar yürütecek ve yetkili mercilere gıda konusunda rehber olup yol haritası çizecek Gıda Mühendisleri Odası'nın şubesi yok. TMMOB'ye ait Gıda Mühendisleri Odası Türkiye'de sadece İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Konya ve Mersin'de şubeleri mevcut. Ancak Türkiye'nin altıncı büyük kenti olan ve aynı zamanda Gastronomi Kenti Gaziantep'te Gıda Mühendisleri Odası'nın şubesi yok.

GAZİANTEP TEMSİLCİLİKLE İDARE EDİYOR

TMMOB'ne ait Gaziantep'te şube bulunmuyor ancak kentin ismi temsilcisi bulunan kentler arasında yer alıyor. Gaziantep'le birlikte TMMOB'nin Aydın, Balıkesir, Bolu, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Rize, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Van ve Zonguldak'ta temsilcilikleri mevcut.
HABER//NARİN DEMİRCİ

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin