Gastronomi kentinde seyyar dürümcüler

Gastronomi kentinde seyyar dürümcüler

Gaziantep’te motosiklet üzerinde nohut dürümü satanların sayısında önemli artış gözlendi. Koronavirüsle mücadele sürecinde dikkatlerden kaçmayan seyyar dürümcüler insan sağlığını tehdit ediyor. Yetkililerin seyyar dürümcülere yönelik olarak çalışma başlatması isteniliyor.

SEYYAR SATICILAR UYGUN FİYATLARI
NEDENİYLE CAZİP GELİYOR

Gaziantep’te nohut dürümünün fiyatı 7 lira. İş yapmaz duruma gelen esnafın karşısında daha uygun fiyatla satış yapan seyyar nohut dürümcüler ilgi görüyor. Sayıları her geçen gün artana seyyar dürümcüler koronavirüs tedbirlerinin hiç birine uymuyor. Hijyensiz koşullarda vatandaşa nohut dürümü satan seyyarların bir an önce denetime tabi tutulması ve gereken işlemlerin yapılması isteniliyor.

ESNAF MAĞDUR SEYYAR SATICILAR MUTLU

Gaziantep’te sayıları giderek artan seyyar satıcılar kira, vergi ve benzeri ödemelerini her ay düzenli olarak yapmak zorunda olan esnaflardan daha mutlu. Satış bakımından düzenli esnafları geride bırakan seyyar dürümcüler sabah ile öğle saatleri arasında kentin dört bir köşesinde satışlarını sürdürüyorlar.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
15.10.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin