“Gaziantep bölgenin spor başkenti olacak”

35 bin öğrenciye malzeme dağıtımı Gaziantep’te başlatıldı
“Gaziantep bölgenin spor başkenti olacak”

Milliyet ve Gillete tarafından bu yıl 65'incisi düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri töreninde hayata geçirilen ve 35 bin öğrenciye spor malzemesi desteği verilecek olan kampanya kapsamında ilk spor malzemesi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımları ile Gaziantep’te dağıtıldı. Törende konuşan Bakan Kasapoğlu Gaziantep’in bölgenin spor başkenti olacağını kaydetti.

Kampanya kapsamında Mehmet Akif Ortaokulu’nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine,  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Procter&Gamble Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve öğrenciler katıldı.

Bakan Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada Gaziantep’te daha önce gerçekleştirilen 150 milyon liralık spor tesisi yapımı protokol imza törenini anımsatarak sözlerine şöyle devam etti.

“Gillete Milliyet Yılın Sporcusu ödülleri önemli bir gelenek. İki hafta önce bugünkü programını gerçekleştirdik. Bugün bir araya gelişimizdeki sebeplerdin biri de bu ödül töreni. Bu ödül töreninde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Spor bizim için çok önemli. Bakanlık olarak çocukların, gençlerin spora erişimini kolaylaştırmak amacıyla pek çok tesisi hizmete sunuyoruz. Ülkemizde son 17 yılda Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok güzel aşamalar kaydettik, çok güzel spor tesislerimiz var. Cumhurbaşkanımız sporun içinden gelen birisi ve sporu ve sporcuyu çok önemsiyor. Bu bağlamda da ülkemizdeki tesisler mükemmel tesisler. Çok güzel tesislerimiz var.  Üç ay kadar önce Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğimizle çok güzel bir protokol imzaladık. 150 milyon lira değerinde spor tesislerimizin 1 yıl içinde tamamlanacak olan imza törenini yaptık. Spor bizim için iyileştirici. Hepimizin bildiği bir konu. O yüzden hepimizin her gün spor yapması lazım. Biz de bu imkânları sizlere sunmak için her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Gaziantep bizim için önemli. Bu bölgenin spor başkenti Gaziantep olacak. O yüzden inşallah bugün vereceğimiz malzemeleri yapacağımız tesisleri sizler her zaman kullanacaksınız. İnternette vakit geçirmek yerine spor yapacaksınız.  Gaziantep’te madalya sahibi şampiyon sporcular çıkacak.  Yıldırım Demirören 100 bin dedi ben bu sayıyı 150 bine çıkarıyorum. Yeter ki uyuşturucuya ve tüm kötülüklere karşı sporu önemli bir araç olarak kullanalım ve değerlendirelim. Sizler bizim ülkemizin geleceğisiniz. Sizler için her türlü imkânı seferber etmeye hazırız. Her türlü engele rağmen ülkemizin çıtasını daha yukarılara taşıyacağız. Hem sporda hem diğer alanlarda çok daha güçlü bir Türkiye´yi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde dünya 5´ten büyüktür diyerek bunu tüm dünyaya ilan edeceğiz. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum”

Vali Davut Gül,  Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil ve Şahinbey Belediyelerinin destekleri ile ilde kurulan 750 okul spor kulübünün malzeme ihtiyaçlarını tamamlamayla ilgili protokol imzaladıklarını ifade ederek protokol kapsamında 100 bin lisanslı sporcunun malzemelerini verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Tankut Turnaoğlu, "Bugün burada olduğum için çok mutluyum. 65 yıldır Milliyet spor ödülleri çatısı altında yapılan ödüllerde bu yıl farklı bir projenin altına imza attık. Bu yıl ihtiyacı olan okullarımıza bağış yapma kararı aldık.  Gençlik ve spor bakanlığımızın katkısıyla bu yardımı fazlalaştırdık.  35 bin ihtiyacı olan çocuğa spor malzemesi sağlayabiliyoruz. Onların yarının hem güzel iyi sporcuları hem de başarılı sporcuları olabilsin. Biz sporun iyileştirdiğine inanıyoruz.” dedi.
Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, aile olarak eğitime destek verdiklerini ifade ederek destek verilecek öğrenci sayısının 35 binden 100 bine çıkarılması talebinde bulundu.

TMOK Başkanı Uğur Erdener ise projede yer almaktan gurur duyduklarını ifade ederek, "Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonluğunda bizim proje ortağımız P&G ve Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen bizimde katkımızın olduğu bu büyük projenin parçası olmaktan duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak isterim" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından okuldaki öğrencilere spor malzemeleri dağıtıldı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
17.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin