Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-devlet sistemine geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-devlet sistemine geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi e-devlet sistemi üzerinden hizmet vermeye başladı.

İnteraktif belediyecilik kapsamında e-devlet sistemine dahil olan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı hizmet verebilmek için e-Devlet sistemine geçti.

Bu kapsamda vatandaşlar e-devlet sistemi üzerinden “beyan bilgileri, sicil bilgileri, tahakkuk bilgileri ve tahsilat bilgileri sorgulama” gibi hizmetlerden faydalanabilecekler.

"E-Devlet"

Türkiye’de belediyelere ait e-hizmetler 2012 yılından itibaren e-devlet Kapısı üzerinden sunulmaya başlanmıştı. İlk önce dört belediye ile pilot bir çalışma yapılmış ve bu sürede geliştirilen hizmetler incelenerek Belediye standart Web Servis dokümanı oluşturulmuştur. Bu versiyonda temel belediye hizmetlerinin sunulması sağlanmıştır. Standart Web Servis yapısı kullanılarak hizmetlerin entegrasyonunda büyük kolaylıklar sağlanmıştır. Yerelde sunulan hizmetlerin vatandaşlara etkisinin pek çok kamu kurumunun hizmetinden daha etkili ve faydalı olduğu da göz önüne alındığında standardın geliştirilmesi ihtiyacı doğmuştu.

GÜNDEM
İHA
14.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin