GAZİANTEP EĞİTİMDE LİDER OLACAK

Eylül ayında başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tüm hazırlıklarını tamamladı.
GAZİANTEP EĞİTİMDE  LİDER OLACAK

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tüm olumsuzluklara rağmen başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getirdi. Yeni eğitim ve öğretim yılında yaz okullarında, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kademelerdeki öğrencilere dersler verildiğini anlatan Tepe, yeni döneme Gaziantep olarak hazır olduklarını dile getirdi.

YAZ OKULLARINA İLGİ BÜYÜKTÜ

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yaptığı açıklamada, "6 Eylül'de başlayan ve 17 Haziran'da nihayetlenen 2021-2022 eğitim öğretim yılı olumsuzluk yaşanmadan ve kesintisiz yüz yüze eğitimle tamamlandı. Ardından okullarda yaz okulları açıldı. Yaz okullarında, 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kademelerdeki öğrencilere dersler verildi . BİLSEM'ler kapılarını ilk kez tüm öğrencilere açarak birçok alanda kurslar yapıldı. Destekleme ve yetiştirme kurslarına rağbet oldukça fazlaydı" şeklinde konuştu.

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 12 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK

"Yaz kursları bitmeye, yeni eğitim öğretim yılının açılmasına sayılı günler kaldı. Öğrenciler, okulların açılmasını büyük bir heyecanla bekliyorlar. 2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül Pazartesi Günü başlıyor. Peki okullarımızın hazırlıkları ne durumda? Sahaya baktığımızda, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri yöneticilerinin okulların hazırlığı için denetim yaptığını görmekteyiz" şeklinde konuşan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
"Bu denetimlerde, okulların bahçe girişinden itibaren tüm alanlarının mevzuat çerçevesinde yapılıp yapılmadığı kontrol ediliyor. Millî Eğitim Bakanlığının talimat ve destekleri doğrultusunda okullara ziyaretler, denetimler ve rehberlikler gerçekleştiriliyor. Temel eğitimde imkan farklılıklarını en aza indirmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından köy ve kırsal mahallelerde bulunan okulların yenilenmesi ve fiziksel ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. 9 ilçede büyük onarım ve küçük onarım, temel eğitim okullarının yenilenmesi, çehresinin güzelleştirilmesi çalışmaları gerçekleştirilirken yatırım programında yapımına başlanan yeni okul binalarının inşaatları hızla devam ediyor. İlimizde 1340 okulun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı için son hazırlıkları tamamlanıyor. Son yıllarda öğrencilerin başarılarının sürekli desteklendiği, onlar için okulların her türlü fiziksel iyileştirme çalışmaların artırıldığı, öğrenciler arasındaki imkân farklılıklarının en aza indirildiği, eğitim adına herkesin seferber olduğu Gaziantep'te, öğrenci olmak artık ayrıcalık olacağa benziyor."

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
9.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin