"Gaziantep ‘EVET' diyecek"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçmekte olduğunu belirterek...
"Gaziantep ‘EVET' diyecek"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçmekte olduğunu belirterek, “Şimdi önümüzde ülkemizin önünü açacak, ülkemizin önünü aydınlatacak, çok güzel günler yakındır” dedi. Erdoğan, Gaziantep’in halk oylamasında ülke ortalamasının üzerinde ‘EVET’ oyu alacağını dile getirdi.

Geçmişte ülkeyi yönetmiş, yönetmeye talip olmuş, liderlerin hedefi olan hayali ilk kez Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti kadroları bir araya gelerek anayasa değişiklik teklifi paketini halkın önüne getirdiklerini söyleyen Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “100 sene milletvekilliği yapsam belki bu kadar ülkemizin geleceğine hizmet etmiş olamazdım. 16 Nisan’da Meclisimizin üzerinde değişiklik yaptığı Anayasa maddeleri halkımızın oyuna sunulacak. Ben iddia ediyorum 16 Nisan’da Gaziantep ülke ortalamasının üzerinde ‘EVET’ oyu alacak” şeklinde konuştu.

“GENÇ NÜFUSUMUZUN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ”

Anayasa değişiklik teklifi paketinde yer alan 18 yaş konusunda da gençlere çağrıda bulunan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Özellikle gençlerin kafasını karıştırmak istiyorlar. 18 yaşındaki gence diyeceksin ki sen seç. Cumhurbaşkanını seç, Başbakanı seç, Milletvekilini seç, belediye meclis üyesini seç, il genel meclis üyesini seç, muhtarı seç. Seç ama seçilme. Yani 18-25 yaş arasında yaklaşık 9 milyon insan seçme hakkına haiz, seçilme hakkına haiz değil. Böyle bir şey olamaz" dedik. Gençlerimizin Meclise girmemeleri için, belediye başkanı olmamaları için sabahlara kadar mecliste direndiklerini ama başaramadılar söyleyen Demir, "Şimdi haklın önüne geldi. İnşallah halkta da başaramayacaklar” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
3.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin