Gaziantep Kalesi'ne ziyaretçi akını yaşanıyor

Gaziantep Kalesi'ne ziyaretçi akını yaşanıyor

Hava sıcaklığının yoğun şekilde hissedildiği Gaziantep’te yerli ve yabancı turistlerin ziyareti aralıksız şekilde sürüyor. Yerli ve yabancı turistlerin kentte en çok merak ettiği alanların başında ise Gaziantep Kalesi geliyor.

BÖLGE İLLERİNDEN GAZİANTEP’E AKIN VAR

Tarihi ve kültürel alanlarının dışında dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden birisinin Gaziantep’te olması kente bölge illerinden yoğun şekilde ziyaretçi gelmesine neden oluyor. Gaziantep Kalesinin yanında Kültür Yolu ve diğer kültürel alanları gezen yerli turistlerin önemli bölümü Hayvanat Bahçesi’ni de ziyaret ediyorlar. Diğer yandan ise yabancı turistler konaklamada son aylarda kültür ve tarihsel dokusu kadar gastronomi alanında kente önemli katkı sunuyor.

HAFTA SONLARI TERCİH EDİLİYOR

Yerli ve yabancı turistler hafta sonunu fırsat bilerek, Gaziantep’in tarihi kalesine akın ediyorlar. Çevre illerden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Gaziantep’e turistik amaçla gelen vatandaşlar kentin tarihi yerlerini geziyorlar. Kentin simgesi konumundaki Gaziantep Kalesi ise en çok turisti misafir etti. Hafta sonu kadar okulların tatil olması nedeniyle hafta arasını da fırsata çeviren vatandaşlar, aileleriyle beraber kaleye gelen ziyaretçiler, Kaleden memnun kaldıklarını ve Kalenin bizleri tarihe götürdüğünü, kalenin içindeki kurtuluş savaşını anlatan efektlerin çok güzel yapıldığını, yoğun bir kalabalık olduğunu belirtti.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
2.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin