GAZİANTEP KENT KONSEYİ PANDEMİ SÜRECİNDE DE ETKİN!

GAZİANTEP KENT KONSEYİ PANDEMİ SÜRECİNDE DE ETKİN!

Gaziantep Kent Konseyi önemli bir çalışmaya imza attı. 21 Eylül’de açılması planlanan okullarla ilgili olarak Kent Konseyi’nde şu açıklama geldi; “Okulların birincil hedefi, hastalıktan korunma olmalıdır. Öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri okulların açılışına hazır hâle getirmek için etkili bir bilgilendirme stratejisi geliştirilmelidir”. Diğer yandan Gaziantep Kent Konseyi Kadın Meclisi Salı günü akşam saat 21’de sosyal medya hesabı üzerinden pandemi sürecine ilişkin önemli isimlerin katılacağı canlı yayın gerçekleştirecek.

Pandemi sürecinde; Gaziantep Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubunda “okulların açılması ve eğitim ” değerlendirilip gerekli önerilerde bulunuldu. Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Mengilli ve Eğitim sendikalarının temsilcilerinin katılımıyla "Gaziantep özelinde okulların açılması durumunda alınabilecek tedbirler" konulu toplantı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda ele alınan konular ve görüş önerileri hazırlanacak bir raporla Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak’a teslim edilecek. Sunulacak raporun daha sonra kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

KENT KONSEYİ OKULLARA YÖNELİK
ÖNEMLİ ÇALIŞMAYA İMZA ATTI

Gaziantep Kent Konseyi binasında, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek düzenlenen toplantıya Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Prof.Dr. Habib Özkan,  Eğitim-Bir-Sen Başkan Yardımcısı Mehmet Demir,  Eğitim-Sen Başkan Vekili Abdullah Damar, Kemal Yavuzcan ve Mehmet Sönercan katıldı. Prof.Dr. Habib Özkan toplantıda ele alınan konulardan önemli bir kısmı ile rapor düzenlenerek, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak’a sunulacağını belirtti. Gaziantep özelinde okulların açılması durumunda alınabilecek tedbirlere değinen Özkan, “Raporda okulların açılması konusundaki tartışmalara katkıda bulunmayı ve hangi şartlarda açılması gerektiği, okullar açılırken ve okullar açıldıktan sonra hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda önerilere yer verilecek” dedi.

“DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR VAR”

Salgın döneminde, sosyal izolasyon, hijyen ve okul güvenliği konularına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özkan, “Okulların birincil hedefi, hastalıktan korunma olmalıdır. Öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri okulların açılışına hazır hâle getirmek için etkili bir bilgilendirme stratejisi geliştirilmelidir. Bu çerçevede, eğitim sendikaları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları gibi ilgili tüm paydaşlardan okulların açılma sürecinde gerekli destek talep edilmelidir. Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan temizlik, hijyen ve okul güvenliği rehberlerinde tanımlanan ilkeler okullar tarafından dikkatlice yerine getirilmelidir” dedi.

KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NDE
“PANDEMİ OKUR YAZARLIĞI” KONUŞULACAK

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Ayşe Teymur, 15 Eylül Salı günü saat 21’de pandemi döneminde yaşanan sürece ilişkin olarak öğretim görevlilerinin katılacağı bir canlı yayın gerçekleştirileceğini anlattı. Gaziantep Üniversitesi Öğretim Görevlileri Sibel Bayı Oğuzkan ile Esra Verim’in katılacağı canlı yayında pandemi süreci ve yapılması gerekenler anlatılacak.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
14.09.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin