Gaziantep Kolej Vakfı spor başarılarıyla da zirvede

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle okul sporlarının çeşitli...
Gaziantep Kolej Vakfı spor başarılarıyla da zirvede

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle okul sporlarının çeşitli branşlarında derece elde eden başarılı sporcular ödüllendirildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen okul sporlarıyla ilgili gerek takım gerekse ferdi branşlarda katıldıkları etkinliklerde çeşitli dereceler elde eden GKV Özel Okulları öğrencileri ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan bireysel ve takım sporlarının bir çok GKV Özel Okullarında uygulandığının altını çizerek, Genç Erkekler Basketbol Takımının Türkiye finallerinde şampiyonluk için mücadelesini sürdürdüğünü ifade etti. GKV Özel Okullarında düzenlenen törende elde edilen başarıların tesadüf olmadığını vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, "2016-2017 eğitim öğretim yılında da bir çok alanda olduğu gibi sporda da öğrencilerimizin başarıları hepimizi mutlu etti. Gerek il dereceleri gerekse bölgesel başarıları sadece okullarımızı değil, kentimizin de spor alanındaki başarısı olarak kamuoyunda taktirle karşılandı. Genç erkekler basketbol takımımız geçtiğimiz günlerde Gaziantep’i temsilen katıldığı bölge şampiyonasında bölge şampiyonluk kupasını kentimize getirmeyi başardı. Önümüzdeki günlerde de takımımız Türkiye finallerinde oynamaya devam edecek. Umuyorum ki bu uzun yolun sonunda da basketbol takımımızın şampiyon olmasını diliyoruz. Okul takımlarımız ve bireysel başarılarımız arasında Genç erkekler basketbol takımımız il birinciliği ve bölge şampiyonu olarak Türkiye yarı finallerinde gidiyoruz. Genç erkekler yüzme takımımız il ikincisi olduk, Genç kızlar voleybol takımımız il üçüncülüğünü elde ettik. Genç erkek Oryantiring A\B kategorilerinde il dördüncülüğü, Genç kızlar karate şampiyonasında öğrencimiz Elif Sıla Şahingözü il ikinciliğini, İller arası kickboks turnuvasında Genç erkekler kick boks il ikinciliğini öğrencimiz Hüseyin Eren Şahin kazanırken yüzme alanında da çeşitli bireysel başarılara imza atıldı Elbette bu dereceler lise seviyesindeki öğrencilerimizin dereceleridir. GKV Özel İlkokulu ve ortaokulu öğrencilerinin de birçok branşta önemli spor dereceleri yer almaktadır. Başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılını yaşıyoruz. Elde edilen başarılarda önemli roller üstlenen teknik adamlarımız Vedat Oğuzcan, Mahmut Şahinler, Beden Eğitimi ve Spor Zümre Başkanımız Ebru Akgül ve beden eğitimi öğretmenimiz Murat Tarhan başta olmak üzere, velilerimize ve bütün Gazianteplilere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Düzenlenen törenin ardından sporcu ve teknik adamlara ödülleri verildi.

SPOR
Haber Merkezi
12.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin