GAZİANTEP KURAL TANIMIYOR!

Koronavirüsle mücadele sürecinde durum iyiye gitmiyor. Artan vaka sayısı karşısında yetkililer vatandaşları kurallara titizlikle uymaları konusunda uyarıyorlar.
GAZİANTEP KURAL TANIMIYOR!

Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığının öncülüğünde Gaziantep Valiliği ve diğer yetkili kurumların koronavirüse karşı mücadelesi aralıksız bir şekilde sürdürülüyor. Havaların soğumaya başladığı bugünlerde Gazianteplilerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uymasını isteyen yetkililer diğer yandan ise zorunlu olmadıkça vatandaşların evlerinden çıkmamalarını istiyorlar.

“AKRABA VE ARKADAŞLARINIZIN EVİNE GİTMEYİN”

Gaziantep Valisi Davut Gül, ölümcül virüse karşı mücadelede çalışmaların aralıksız şekilde sürdürüldüğünü anlattı. Gül, vatandaşların kurallara uymalarını isterken, mücadelede toplum olarak herkesin çalışma sürdürmesi gerektiğini anlattı. Akraba ve arkadaş ziyaretlerinin iptal edilmesini isteyen Vali Gül, ““Kalabalık ortamlar, ev gezmeleri, maskesiz, mesafesiz ticari ilişkilerle, temizlik kurallarına uymamak bu durumu daha da arttırıyor. Zorunlu durumlar hariç 'Bir dakika' bile evinizin dışında geçirmeyin. Akraba ve arkadaşlarınızın evine gitmeyin” dedi.

KURALLARA UYMAYANLARA İDARİ PARA CEZASI KESİLİYOR

Gaziantep’te yapılan koronavirüs denetimlerinde kurallara uymayan 701 kişiye idari para cezası kesildi.İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, dün kent genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettiği saptanan 701 kişiye 900'er lira idari para cezası verildi. Denetimlerde ayrıca karantina adreslerini terk ettiği saptanan 23 kişi de 3 bin 150'şer lira ceza kesilerek yurda yerleştirildi.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
15.11.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin