Gaziantep Lisesi’nde coşku yaşanacak

Gaziantep Lisesi’nde coşku yaşanacak

Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce, Pazar günü yapılacak olan geleneksel Gaziantep Lisesi Baklava Günü etkinliğine davet için gazetemizi ziyaret etti.

Gaziantep Lisesi mezunu olmanın bir ayrıcalık ve gurur verici olduğunu belirten İnce, gazetemize yaptığı açıklamalarında;

“1933 yılında bizzat Atatürk’ün emriyle kurulmuş olan 83 yıllık bir tarihe sahip Gaziantep Lisesi’nin Gaziantep ve ülke siyasetine,sanatına,kültürüne ve sosyal yaşamına yön vermiş bine yakın mezununun bir araya geldiği büyük bir organizasyondur. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Celal Doğan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım gibi pek çok tanınmış simanın yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerimizde yad edilip hayatta olanlar da saygı ile anılacaktır.

Baklava Günü Gaziantep Lisesi mezun ve mensuplarının” biz kopmadık beraberiz,koca bir aileyiz.Ve bu büyük ailemize her yıl  bir günümüzü ayırıyoruz…” demenin organizasyona bürünmüş halidir.

Baklava Günü, eski yeni mezunların öğretmenleri ile öğrencilerinin aynı dönemde aynı sıraları paylaşmış unutulmaz anılara şahitlik etmiş dostların bir araya geldiği,deneyimlerin anıların,öngörülerin paylaşıldığı,”Paklava Gazetesi”  ile duyguların yazıya döküldüğü,etkisi ve yankıları aylarca süren organizasyondan öte sosyal bir buluşmadır” dedi.


PLAKET VERECEĞİZ

Vali Ali Yerlikaya'nın kayınvalidesi eski Fransızca öğretmeni Tülay Orkun'un yanı sıra Galatasaray spor kulübü başkanı Mustafa Cengiz ve TİM başkanı Mehmet Büyükekşi'nin de katılacağı Baklava gününde  diğer yıllardan faklı olarak yeni bir çok etkinlik yapılacak.

“Biz kopmadık, beraberiz, büyük bir aileyiz sloganıyla yılda bir gün ailemize zaman ayırmalarını mezunlarımızdan rica ediyoruz" diyen İnce, " Bu sene okulumuz 85. Yıl kutlamalarını yapmakta. Bundan dolayı mezunlar derneği olarak baklava günümüzde farklı etkinlikler düzenleyeceğiz. 30. yılını 40. yılını dolduran mezunlarımıza madalya 50. yılını dolduran ulu çınarlarımıza da plaket takdim edeceğiz.

6 sorudan oluşan yazılı sınav yapacağız, iyi ders çalışmalarını istiyoruz.

Daha sonra 1945 mezunumuz milletvekili Hayri Osmanlıoğlu ve 1946 mezunumuz TBBM onur nişanı sahibi Mehmet Tekerlek beye onur konuğu olarak onur ödüllerini takdim edeceğiz. Pansiyonumuzun ve kapalı spor salonumuzun tadilatına maddi katkı veren Oral Baytok beyi ağırlayacağız" şeklinde konuştu.

 

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
18.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin